Звіт депутата Бершадської ради Козоріза Анатолія Миколайовича Звітний період: з 24.11.2016 р. по 19.11.2016 р. Обраний від Всеукраїнського об’єднання «СВОБОДА».

Пон, 21/11/2016 - 11:45

Член депутатської групи Бершадської районної ради «Громадська ініціатива».

           Обраний до постійної комісії Бершадської районної ради з питань промисловості, регулювання комунальної власності, та приватизації.

         За звітний період прийняв участь у роботі шести пленарних засідань сесій районної ради з семи, пропустив одне засідання по поважній причині. Приймав участь у всіх засіданнях та робочих поїздках постійної комісії.

За час роботи районної ради займав активну громадянську позицію, зокрема:

1.    Під час приймання регламенту Бершадської районної ради вніс 50 поправок, більшість з яких були прийняті і включені до регламенту ради. Всі питання, вирішення яких виноситься на пленарні засідання, вивчаю, вношу за необхідності поправки та аргументовано відстоюю їх.

2.   При розгляді проекту рішення поданого відділом освіти Бершадської райдержадміністрації про списання старих будівель Осієвської, Джулинської, Чернятської шкіл, мною була внесена пропозиція про виїзд представників постійної комісії на місце розташування будівель, які пропонуються до списання. Під час виїзду на місця  в нас виникли великі питання по будівлях Осіївської та Чернятської шкіл. Виявлено, що стара будівля школи в Осіївці, що пропонувалася просто до списання, має розміри 80 м. на 11 м. і стіни висотою 4 м. та товщиною 0,8 м. з природнього каменю граніту. В Чернятській школі пропонувалося списати старе цегляне приміщення котельної, в якому тільки залізобетонних плит перекриття розміром 6 на 1,2 м. було налічено 22 шт., не враховуючи залізобетонних перемичок та цегли. Враховуючи побачене на місці, було запропоновано відділу освіти не просто списати будівлі, які потім щезнуть, а надати плановий економічний розрахунок отримання матеріалів від розбирання приміщень. На жаль відділ освіти досі не надав такого розрахунку.

3.   Під час проведення виборів спілкуючись з громадянами району, не залежно від віку та статків, всі висловлювалися про не прозорість місцевої влади. Тому мною був поданий до районної ради проект рішення про створення на сайті районної ради сторінок під назвами «Земля», «Водойми», «Майно», «Фінанси». На сторінці «Земля» я пропонував висвітлювати в якому населеному пункті, яка кількість землі сільськогосподарського призначення, в кого знаходиться в оренді, яка нормативно-грошова оцінка даної землі, яка орендна плата сплачується. Таку ж інформацію пропонував висвітлювати на сторінці «Водойми». Чому це потрібно? А тому, щоб громадяни району побачили, що одні за гектар водойми сплачують 900-1500 грн., а інші 150 грн. Така ж ситуація з землею. А це ті кошти, які напряму поступають до бюджетів сільських рад. І тому головне завдання керівництва району та сіл наводити в цьому порядок. А стимулювати їх до цього може відкрита публічна інформація і активність громадян. На жаль, під різними приводами поданий проект не був зареєстрований. Інформація почала збиратися хаотично, не системно і поки що, незважаючи на запевнення керівництва районної ради, що вони також за прозорість, немає ніякого висвітлення по вище вказаних питаннях. З великими потугами після двох разового зібрання керівників бюджетних установ та їх головних бухгалтерів, вони почали виставляти на сайт «Єдата» бухгалтерські відомості з інформацією про джерела надходження коштів, та про витратну частину, в кого вони що придбали, та за якою ціною, хоча їх до цього зобов’язував не Козоріз, а чинні нормативно правові документи.  Тому, користуючись нагодою, хочу закликати всіх громадян, кому не байдуже витрачання коштів районного бюджету долучитися до аналізу закупівлі товарів і послуг через сайт «Єдата». Ідентифікаційні коди і назви організацій, які фінансуються з районного бюджету були опубліковані на сайті районної ради та в районній газеті

4.При затверджені нормативно-грошових оцінок на оренду землі сільськогосподарського призначення депутатською групою було прийнято рішення про блокування такої оренди, якщо є інформації з сіл де пропонувалося передати землі в оренду, що в даних сільських радах є учасники АТО, які ще не забезпечені земельними ділянками відповідно до їх заяв та обіцянок уряду України.

5.  За ініціативою депутатської групи «Громадська ініціатива», районною радою прийнято рішення про неприпустимість впровадження в дію намірів будівництва ПАТ «Миронівський хлібопродукт» ВП «Птахофабрика «Вінницький бройлер» виробничих потужностей на території Бершадського району. Дане питання ініціювалося не тому, що Бершадському району не потрібні інвестиції, не потрібні робочі місця, не потрібно надходження коштів до місцевого бюджету, а тому що враховуючи досвід громад, де дане підприємство вже здійснює виробничу діяльність, громадяни страждають від нестачі води, та забруднення навколишнього повітря та грунту. Ми маємо турбуватися про наших нащадків, щоб вони жили на благодатній незабрудненій землі. Якщо дане підприємство не обіцянками, а на практиці виправить ситуацію з негативним впливом на довкілля, тоді напевно ніхто не буде проти екологічно чистого виробництва на території району.

6.    З моєї ініціативи до плану роботи на 2016 рік комісії з питань промисловості, регулювання комунальної власності, та приватизації включено обстеження всіх бюджетних установ, які фінансуються з районного бюджету на предмет впровадження  технологій по енергозбереженню з метою створення загально районної програми по впровадженню даних заходів, та включення до витратної частини районного бюджету обов’язкових статей по фінансуванню програми з енергозбереження. Чому це так важливо? Тому що з року в рік, не виділяючи на ці цілі коштів, перевитрачається значна частина районного бюджету. Як кажуть: «Чому дурний, бо бідний. А чому бідний, бо дурний». На мою думку, краще в один період витратити економічно обґрунтовано кошти на те, що взавтра принесе зменшення витрат в цілому. Це підтримують всі керівники установ (шкіл, амбулаторій, фапів, дитсадків) району, з якими мені підчас обстеження доводилося спілкуватися. Проведено обстеження всіх установ району включно з приміщенням районної ради. Виявлені проблеми надзвичайно великі. Не можна сказати, що в напрямку економії теплоенергетичних ресурсів нічого не робилося до цього, але робота була не системна, а в деяких випадках не професійна. На сьогодні проводиться аналіз зібраної інформації по кожному об’єкту, та визначається сума витрат на виконання робіт. Після чого буде визначено першочергові об’єкти фінансування, де найбільш проблемні місця і великі втрати теплоенергетичних ресурсів та створений загальний графік чергового фінансування всіх установ.

7.     До комісії  з питань промисловості, регулювання комунальної власності, та приватизації було звернення керівника Бершадської школи № 3, на предмет незадовільного централізованого опалення в сезоні 2015-2016 років. Вивчаючи це питання,  наштовхнулися на безгосподарність в системі централізованого теплопостачання міста Бершаді, яке на сьогодні призвело до фактичного банкрутства житло комунального господарства міста. Тому враховуючи величезні втрати в мережі системи опалення міста, а так і високої вартості теплоенергії, комісією було надано рекомендації по спорудженню автономної котельної для опалення школи № 3. На сьогодні вирішення даного питання вже в стадії проектування.

8.  На моє ім’я надійшло звернення від громадян мешканців вулиць ПокровськоЇ, Долинської, Марії Заньковецької м. Бершаді, всього 106 підписів, зі скаргою на роботу парокотельного відділення ПАТ «Бершадський комбінат». Суть скарги: при роботі парокотельного відділення використовується коксохімічне паливо, яке періодично при неповному згорянні, розповсюджує по вказаних вулицях, а відповідно до осель мешканців їдкий дим, який визиває алергічні, задушливі реакції. Я  зустрівся з керівником ПАТ «Бершадський пиво комбінат», передав йому депутатський запит, повідомив що аналогічний запит з пропозицією створити робочу групу по усуненню проблеми буде передано до районної ради, районної адміністрації, та міської ради. Враховуючи, що дане підприємство є сумлінним платником податків (до всіх бюджетів за 2015 рік перераховано 35 млн. грн.), на якому працюють більше 100 працівників, та те що підприємством вже було розпочато роботу по проектуванню котельної на пілетах, не йде мова про перешкоджання діяльності підприємства. Було досягнуто домовленості, що до кінця 2016 року буде споруджено нову димову трубу,як виконання частини загального проекту, яка буде висотою 30 м., що дасть можливість розсіювати викиди на більшій висоті, що в свою чергу зменшить концентрацію їх. На 30 листопада 2016 р. в міській раді мають відбутися громадські слухання про отримання ПАТ «Бершадський комбінат» дозволу на викиди. Я отримав запевнення від керівника комбінату, що до даної дати труба буде придбана (вартість 800 тис. грн.) і завезена на підприємство, а до кінця року змонтована. Вважаю це оптимальним компромісним варіантом.

   Крім безпосередньо депутатською діяльності, я займаюся суспільно громадськими роботами являючись головою ради громадського об’єднання «Бершадь-Майдан». Вважаю, що практично не можна розділити депутатську діяльність з громадською. За пропозицією та з ініціативи нашого ГО в місті Бершаді було проведено конкурс проектних пропозицій на спорудження пам’ятних знаків Т.Г. Шевченку та «Героям боротьби за волю України». Чому була така пропозиція? Тому що, всі члени нашого ГО являються активними учасниками майдану і вважаємо що місто Бершадь достойне гарного увіковічнення памяті Т.Ш. Шевченка та «Героїв боротьби за волю України» всіх поколінь та етапів становлення України. Такого широкого громадського обговорення в Бершаді ще не було. За результатами конкурсів переможцем в обох номінаціях було визнано Коновала В.А. Вже після конкурсу, райдержадміністрацією було висловлено пропозицію що пам’ятний знак Т.Г. Шевченку має бути виготовлений або з бронзи, або з граніту. І так як РДА являється розпорядником коштів бюджету, ними прийнято рішення про залучення скульпторів які погодилися втілити образ поета в граніті.

        По пам’ятному знаку «Героям боротьби за волю України» Коновал В.А. працює над презентаційним проектом та безпосереднім створенням самого знаку. Даний пам’ятний знак буде створено на кошти благодійників. Його орієнтовна вартість з оздоблюваними роботами прилеглої території буде біля 300 тис. грн. То ж закликаю долучатися до перерахунку коштів на цільовий рахунок міської ради, через який буде фінансуватися виготовлення пам’ятного знаку.

        Ще одним з позитивних моментів моєї громадської роботи вважаю мою скромну участь в організації екофестивалю «Обрій». Кажуть вийшло не погано.

        Волонтерство буде залишатись моїм пріоритетом громадської роботи до перемоги України в війні з колаборантами і окупантами.

 

З повагою до всіх мешканців Бершадського району,

Депутат Бершадської районної ради                                                                                         А. Козоріз