5 лютого 2019 року в залі засідань райдержадміністрації відбулось засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування.

Втр, 05/02/2019 - 14:15

    5 лютого 2019 року в залі засідань райдержадміністрації відбулось засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування. Засідання провів голова районної ради Михайло Бурлака за участю голови райдержадміністрації Івана Стефанцова та заступника голови районної ради Сергія Пересунька.
    В роботі Координаційної ради взяли участь члени Координаційної ради та запрошені.
    Головною темою першого в цьому році засідання було обговорення функціонування та фінансової підтримки Центру надання адміністративних послуг та надання якісних адмінпослуг жителям Бершадського району.
   З інформацією з цих питань виступив Сергій Лещенко – начальник відділу з питань надання адміністративних послуг райдержадміністрації. Сергій Іванович зазначив, що забезпечення функціонування Центру надання адміністративних послуг здійснюється відповідно до районної програми, прийнятої 9 сесією районної ради 7 скликання зі змінами. На виконання заходів даної програми, з метою вдосконалення роботи ЦНАП, створення належних умов для суб’єктів отримання адміністративних послуг в 2017 році було виділено з районного бюджету у вигляді субвенцій державному 385,8 тис. грн.
    Ці кошти були освоєні на проведення капітального ремонту приміщення, придбання стелажів, антивірусного програмного забезпечення, факсу та канцелярських товарів. В 2018 році  кошти в сумі 135,8 тис грн. витрачено на встановлення системи відео спостереження, придбання дверних блоків, встановлення та обслуговування сигналізації та ін.
    Також начальник відділу прозвітував про адміністративні послуги, які надаються через Центр: державна реєстрація юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців, державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, видача дозволу на розміщення зовнішньої реклами, послуги Державної міграційної служби, послуги Держгеокадастру, послуги Держпродспоживслужби та послуги управління соціальної та молодіжної політики. Крім цих затверджених послуг відповідно до укладеного договору про співпрацю між Бершадською районною радою та Сервісним центром МВС на підставі сформованих Центром надання адміністративних послуг списків громадян на території м. Бершадь надаються послуги з реєстрації та перереєстрації транспортних засобів, реєстрації газо-балонного обладнання, заміни посвідчень водія, видачі довідок про відсутність судимостей.


   Про надання якісних поштових послуг жителям Бершадського району інформацію надав заступник начальника управління агропромислового та економічного розвитку РДА Сергій Корнелюк.   Доповідачем було відмічено, що поштовий зв’язок є невід’ємною частиною нашого життя. І попри бурхливий розвиток електронних засобів зв’язку, що заполонили світ, пошта сьогодні щоденно відправляє і доставляє мільярди листів.
   Водночас, поштовий зв’язок є джерелом отримання не лише інформаційних, а й фінансових, торговельних, адміністративних та інших послуг. Проте, у сільській місцевості банківські установи, великі торговельні та фармацевтичні підприємства не розвивають свою мережу. Тож для мешканців села у багатьох випадках пошта залишається єдиним джерелом отримання пенсії, соціальної допомоги, адміністративних послуг, замовлення ліків і товарів поштою тощо. При цьому послуги надають як стаціонарні, так і пересувні поштові відділення.
    Бершадський центр поштового зв’язку Вінницької дирекції Акціонерного товариства «Укрпошта»  нараховує  28 відділень, з них 2 в м.Бершадь,  25 в сільських населених пунктах району та 1 – пересувне, яке обслуговує жителів с.Голдашівка, Кидрасівка та Михайлівка.
    З 1 грудня 2018 року доставка пошти листоношами здійснюється :
- в населених пунктах з чисельністю до 500 жителів – 1 раз на тиждень,
- з чисельністю від 500 до 1200 жителів – 2 рази на тиждень,
- з чисельністю 1200 і більше жителів – 3 рази на тиждень,
- по м.Бершадь – 4 рази на тиждень.
    По населених пунктах з чисельністю більше 2000 чол. перевезення пошти автомобілем здійснюється 4 рази на тиждень.
    Центральне відділення поштового зв’язку в м.Бершадь працює 6 днів на тиждень.
    Всього в Бершадському центрі поштового зв’язку працює 119 чоловік, з них 91 листоноша та операторів, які доставляють пошту жителям району.
    В минулому році передплачено 17 тисяч примірників періодичних видань, що на 10% менше попереднього року, з них біля 5 тисяч примірників районної газети «Бершадський край», біля 1,5 тисячі – обласних видань.
    Всього у 2018 році жителям району доставлено 957 тисяч примірників періодичних видань.
    Також за 2018 рік
- Оплачено 13 тисяч переказів;
- Прийнято та відправлено 19,7 тисяч переказів;
- Відправлено 3,1 тисяч посилок;
- Вручено 18,3 тисяч посилок;
- Відправлено 47,3 тисяч рекомендованих листів;
- Прийнято 49,2 тисячі штук рекомендованих листів;
- 12197 жителів району отримують пенсії через поштові відділення, що складає 66 % від загальної кількості пенсіонерів.
       В обговореннях з даного питання взяли участь  Осіївський сільський голова Віктор Соколюк, начальник управління соціальної та молодіжної політики РДА Людмила Гаврилишина та начальник Бершадського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Світлана Клітченко. Дискусію викликало питання виплати пенсій в сільській місцевості тим громадянам, які не мають можливості скористатися послугами банківських установ.   

      Також Сергій Михайлович Корнелюк довів до відома присутніх, що 1 лютого 2019 року у Вінницькій області стартував шістнадцятий обласний конкурс проектів розвитку  територіальних громад. Тож коротко зупинився на вимогах до проектів розвитку територіальних громад та термінах їх подання, проаналізував пріоритетні напрямки Конкурсу, а також форму подачі документів.

     Начальник відділу Держгеокадастру у Бершадському районі Вінницької області Ілона Лялюцька звернулась до сільських голів з проханням активізувати роботу з встановлення меж населених пунктів. Також Ілона Борисівна  проаналізувала хід проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів на території Бершадського району та проведення грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту.
     Завідувач сектору містобудування та архітектури Бершадської РДА Олександр Гумен звернув увагу присутніх сільських голів на необхідності проведення фото та аерозйомки для формування генеральних планів населених пунктів Бершадського району.
     За підсумками проведеного засідання Координаційною радою прийнято відповідні рішення з питань порядку денного, де визначено завдання по усуненню проблемних питань.

      На завершення роботи засідання Михайло Бурлака подякував  доповідачам з питань порядку денного, членам Координаційної ради за активну та плідну роботу під час засідання.

      Ознайомитись з рішеннями Координаційної ради можна на офіційному вебсайті районної ради в розділі "Координаційна рада при голові районної ради".