9 червня під головуванням Миколи Мазуренка відбулось засідання постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, роботи з молоддю та духовного відродження

Птн, 10/06/2016 - 16:00

9 червня під головуванням Миколи Мазуренка відбулось засідання постійної комісії  районної ради з питань освіти, культури, роботи з молоддю та духовного відродження.
Окрім членів комісії, у засіданні взяли участь голова районної ради Михайло Бурлака, його заступник Сергій Пересунько, заступник голови райдержадміністрації Володимир Ольшевський, начальник фінансового управління РДА Людмила Мазур, начальник відділу освіти РДА Лідія Дзюбенко, начальник відділу культури і туризму РДА Надія Герасимчук, начальник відділу сімі, молоді та спорту РДА Віра Чорненька, провідний спеціаліст відділу економічного розвитку РДА Світлана Цимбалюк, окремі сільські голови, представники батьківських комітетів та вчителі шкіл Вовчка,
Серебрії та Михайлівки.

Одне із основних питань порядку денного стосувалось оптимізації мережі навчальних закладів району. Начальник відділу освіти райдержадміністрації Лідія Дзюбенко пояснила, що уряд ухвалив рішення про те, що з 1 вересня 2016 року, школи, де навчається менше 25 учнів, не отримуватимуть фінансування з державного бюджету у вигляді освітньої субвенції. Тому на розгляд депутатів було представлено проекти рішень «Про реорганізацію Серебрійської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів у Серебрійську загальноосвітню школу І ступеня» та «Про реорганізацію навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад»  с.Вовчок Бершадського району Вінницької області в навчально-виховний комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад І ступеня-дошкільний навчальний заклад»  с.Вовчок Бершадського району Вінницької області»
     Питання викликало значну дискусію серед присутніх. Голова районної ради Михайло Бурлака запевнив присутніх, що до початку нового навчального року буде завершено капітальний  ремонт дороги з встановленням відбійників  між населеними пунктами Лісниче та Вовчок, а начальник відділу освіти Лідія Дзюбенко гарантувала працевлаштування всім вчителям цих шкіл та повідомила присутніх про те, що буде незабаром придбаний шкільний автобус для Лісниченської школи, який буде підвозити дітей та вчителів із Вовчка до Лісничого. А відтак, депутати одностайно проголосували за те, щоб дані проекти були розглянуті на черговій 5 сесії районної ради.

Обговоривши ще одне питання порядку денного засідання комісії «Про реорганізацію Михайлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. Р.А.Скалецького у Михайлівську загальноосвітню школу І-ІІ ступенів ім. Р.А.Скалецького» депутати вирішили не виносити дане питання на розгляд сесії.

Також, на постійній профільній комісії Лідія Іванівна доповідала Про удосконалення та розвиток мережі закладів загальної середньої освіти та хід виконання рішення 17 сесії районної ради 6 скликання від 04 грудня 2012 року «Про районну програму «Обдарована дитина» на 2013-2017 роки» та про необхідність списання основних засобів по Баланівській ЗОШ І-ІІІ ст. та П’ятківській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

У ході засідання депутати розглянули також та підтримали питання про  внесення змін та доповнень до рішення 41 сесії районної ради 6 скликання від 16.10.2015 р. «Про районну  програму «Захистимо дитинство» на період 2016-2020 роки». Віра Чорненька повідомила членів комісії про те, що змінено порядок відбору пільгових категорій дітей  для оздоровлення та забезпечення путівками в дитячі табори - до їх числа входитимуть діти переселенці та діти, батьки яких є учасниками бойових дій.

Про внесення змін та доповнень до рішення 4 сесії 7 скликання від 19.04.2016 р. «Про районну програму розвитку культури та духовного відродження на період до 2020 року» інформувала присутніх Надія Герасимчук – начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації. Дані зміни зумовлені необхідністю виділення коштів на виготовлення проектно – кошторисної документації Баланівського музею історії села – візитівки нашого району, який потребує негайного ремонту даху.

Також депутати погодили проект рішення «Про Стратегію економічного і соціального розвитку Бершадського району до 2020 року», з яким  ознайомила присутніх Світлана Цимбалюк – спеціаліст відділу економічного розвитку РДА.