9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови

Птн, 09/11/2018 - 15:15

    Це свято встановлено указом Президента України в 1997 році і відзначається на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається письмова українська мова.

     У День української писемності та мови за традицією покладають квіти до пам'ятника Нестору-літописцю; визначають найкращих популяризаторів українського слова; заохочують видавництва, що випускають літературу українською мовою; стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика.  Сьогодні на Українському радіо на честь Дня української мови  відбудеться традиційний Всеукраїнський диктант національної єдності.

    Духовне багатство нації  невіддільне від матеріальних здобутків. У наш час реформ загальнонаціональна мова, культура і писемність відіграють виключно важливу роль консолідуючої, об’єднуючої сили для суспільства, яке відносно недавно стало на шлях незалежності і державотворення.

    Обов’язок кожного з нас – берегти джерельну чистоту і  красу рідної мови, вивчати вітчизняну літературу, наполегливо розвивати власний культурний рівень, прищеплювати молодому поколінню любов до української мови, сприяти її широкому вжитку у всіх сферах суспільного життя.

    Без мови немає нації, без нації немає держави, без держави немає майбуття.