Бершадчани відвідали Верховну Раду України

Срд, 04/07/2018 - 08:15

З метою підвищення обізнаності щодо роботи Верховної Ради України, заохочення представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування до співпраці задля спільного розвитку Бершадщини на запрошення народного депутата України Миколи Кучера, делегація у складі голів територіальних громад, керівників структурних підрозділів райдержадмінстрації  і районної ради Бершадського району побувала у Києві, де відвідала Верховну Раду, Києво - Печерську Лавру та історичні місця нашої столиці.

Поїздка була вдало організована і спланована,  де кожен мав можливість побачити і осмислити  важливість і складність процесу законотворення, познайомитись з історією архітектурного задуму та будівництва  приміщення Верховної Ради, побачити недавно створений портал, де розміщено історичний прапор України,  побачити картину  «Державотворення», художника О. Кулакова, в основі сюжету якої події 24 серпня 1991 року, коли 346 депутатів проголосували за незалежність України Після історичного рішення нардепів до сесійної зали внесли синьо-жовтий Державний Прапор України.  Із серпні 2017 році у приміщенні Верховної Ради почала діяти експозиція, яка є першою сходинкою у створенні Музею українського парламентаризму. Серед експонатів – прапор Державного Центру Української Народної Республіки в екзилі, грамота про складання повноважень Державного центру УНР, документи радянських спецслужб. А також – оригінальний лист за підписом Симона Петлюри – першого Президента УНР у вигнанні, в якому він, зокрема, пише: «У минулому треба шукати вказівки для майбутнього. В цьому – вся філософія історії народів і подій».  І звичайно найцікавіше це сесійна зала, з гостьової ложі якої видно все як на долоні: президія, крісло Президента України, урядові ряди, депутатські робочі місця. Екскурсія по Верховній раді викликала масу позитивних емоцій та вражень. До того Микола Іванович Кучер розповідав про деякі деталі та нюанси депутатської діяльності, про депутатів-старійшин, цікавих особистостей і найголовніше, свої враження від роботи в сесійній залі, здобутий досвід, напрацювання і плани на  майбутнє.

Крім екскурсії у Верховну Раду України, бершадчани  мали можливість побувати у печерах  Києво-Печерської Лаври  та відчути глибинну духовності нашого народу біля мощів святих, відвідали історичні місця Києва - Михайлівську площу, Андріївську церкву, Володимирський собор, торкнутися  каменів, де колись стояла Десятинна церква, оглядовий майданчик. А екскурсоводи розповіли цікаві факти та історичні легенди нашої столиці.

Час минув дуже швидко і навіть не зовсім привітна погода не розчарувала.   Тож всі учасники поїздки висловили найщирішу вдячність народному депутату України Миколі Кучеру за надану можливість побувати в історичних місцях та Верховній Раді.  Спілкування делегації співробітників місцевої влади з народним депутатом та його помічниками: обмін думками, спілкування допомогли  краще збагнути принципи роботи один-одного, щоб співпраця між всіма гілками влади була налагодженою та результативною.