Бершадська районна рада стала переможцем 14-го обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад “Збережемо пам’ятку історії для майбутніх поколінь”.

Суб, 19/08/2017 - 11:45

В  цьому році Бершадська районна рада стала  учасником 14-го обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад з проектом “Збережемо пам’ятку історії для майбутніх поколінь”. Даним проектом передбачається здійснити заміну старих дерев’яних вікон  на нові енергозберігаючі в будівлі музею історії села Баланівка. Керівником Проекту є  завідуюча музею – Наталія Коритна.  Актуальність проекту полягає у практичному створенні комфортних умов зберігання музейних експонатів, популяризація музейної справи, можливість надання більш якісних музейних послуг, збільшення кількості відвідувачів музею.

На даний час фонди музею складають 3909 предметів, з них основного фонду – 2919 одиниць та науково-допоміжного – 990 одиниць. Більша частина експонатів була подарована жителями нашого села, інша - зібрана працівниками музею. Щорічно музей відвідує майже 5тис. екскурсантів. Частими відвідувачами є й гості із зарубіжних країн: Польща, Італія, Росія, Молдова, Португалія.

В плані господарської роботи завданням на даний час є реставрація та капітальний ремонт приміщень пам’ятки архітектури місцевого значення ХVІІ-го століття. В 2016 році з районного бюджету було виділено 132,9 тис. грн. для виготовлення проектно-кошторисної документації та 13,9 тис. грн. для проведення експертизи ПКД. Першим етапом проведення реставрації та капітального ремонту буде заміна віконних рам.

Необхідність проведення ремонту фасаду шляхом заміни вікон викликана декількома факторами. Зокрема, враховуючи той факт, що приміщення введено в  експлуатацію  в 1989 році, за понад 27 років, внаслідок фізичного зношення, дерев’яні конструктивні елементи віконних блоків набули передаварійного стану та не виконують в повному обсязі основних своїх функцій в частині забезпечення теплоізоляції.

Найоптимальнішим варіантом вирішення наявної проблеми є впровадження енергозберігаючих заходів в рамках програми енергозбереження. Одним із етапів цього є проведення заміни віконних блоків на більш енергоефективніші. Це дасть змогу поліпшити умови температурно-вологісного режиму зберігання експонатів, поліпшить естетичний вигляд будівлі, надасть більш комфортні умови перебування відвідувачів в приміщенні музею.

Загальна вартість бюджету -  385 000 грн. З них обласний Фонд конкурсу – 128 500  грн.; Бершадська районна рада – 210 000 грн.; Баланівська сільська рада – 35 000  грн.; ГО “Соціальний центр МХП” – 10 000  грн.;  фермерське господарство “Вікторія МД” – 500  грн.; фермерське господарство “УРУМ-2012” – 1 000  грн.

Реалізація даного Проекту дасть змогу розпочати роботи по збереженню музею історії села Баланівка як пам’ятки архітектури XVII-го століття.

Наталія Коритна, завідуюча музею історії села Баланівка