БЕРШАДСЬКІ ЛІСІВНИКИ ВИРОЩУЮТЬ ЯКІСНИЙ ДЕКОРАТИВНИЙ ПОСАДМАТЕРІАЛ ДЛЯ ПОТРЕБ НАСЕЛЕННЯ

Чтв, 11/10/2018 - 14:00

Державне підприємство «Бершадське лісове господарство» виконує своє основне завдання – створює високопродуктивні ліси майбутнього. Зокрема невід’ємною ділянкою роботи лісівників є озеленення населених пунктів, закладання парків та скверів, надання посадкового матеріалу для естетичного оформлення територій біля об’єктів соціальної сфери та інших споруд.

Останні роки стало модним серед населення прикрашати власні присадибні ділянки екзотичною рослинністю. Великою популярністю користуються вічнозелені туї та ялівці різних видів та форм, декоративні кущі та ліани форзиції, гліцинії, керії, жимолості та інших, цвіт яких має фантастичний вигляд та аромат.

Лісівники – професіонали у вирощенні якісного посадкового матеріалу, у тому числі й декоративних порід дерев та чагарників. Щоб забезпечити потребу населення та територіальних громад у декоративному посадматеріалі у Сумівському лісництві ДП «Бершадський лісгосп» (директор М.В. Краснєєв, лісничий А.О. Гуз, помічник лісничого В.М. Шевченко) розвивається теплично-парникове господарство.

Усі об’єкти тут обладнані необхідними поливними системами. Так, кращій вегетації декоративної шкілки площею 0,23 га сприяє крапельне зрошення, де задіяно 500 пог.м зрошувальної стрічки. Над декоративним посадковим матеріалом із закритою кореневою системою (в горщиках) влаштований дрібнокрапельний полив на площі 745 кв.м. Розширювати асортимент та збільшувати кількість вирощуваних сіянців тут почали 4 роки тому, коли у теплиці площею 475 кв.м встановили автоматизовану поливну систему «туман». Специфічне розпорошення води створює особливий вологий клімат у теплиці, що є сприятливою умовою для вирощування більшості видів декоративних рослин.

Бершадські лісівники вирощують саме ті види декоративного посадматеріалу, які мають добру приживлюваність у нашій місцевості, мають гарний естетичний вигляд, відповідають попиту сучасного ринку. Декоративний садивний матеріал із закритою кореневою системою налічує 66 різних форм декоративних вічнозелених та листяних порід в загальній кількості – близько 13 тисяч штук. Результати впадають у вічі – декоративні рослини, які вирощують тут, мають доглянутий, товарний вигляд. З повним проілюстрованим переліком охочі можуть ознайомитись на офіційному сайті ДП «Бершадський лісгосп».

Нещодавно біля контори лісгоспу у місті Бершаді встановлено павільйон виставки-продажу декоративного посадкового матеріалу у горщиках. Лісівники надають вичерпні консультації щодо вибору рослин, їхній сумісності та догляду за ними. Кожен, хто звертав увагу на дендрарії, висаджені поблизу контор лісгоспу та лісництв, переконаний, що за справжньою професійною допомогою, як виростити чаруючу красу живоплотів, екзотичних садів, слід звертатися саме до лісівників!