Бершадський держлісгосп – у трійці лідерів серед лісогосподарських підприємств області

Втр, 13/08/2019 - 13:45

У підсумку трудового суперництва за перше півріччя 2019 року Бершадський держлісгосп опинився у трійці лідерів серед лісогосподарських підприємств області.

За шість місяців 2019 року у ДП «Бершадський лісгосп» було створено 91 га лісових культур на землях держлісфонду. Витрати на ведення лісового та мисливського господарства склали 31,1 млн. грн., що складає 1986 грн. на 1 га.

Одне з ключових завдань лісівників у процесі створення нових лісів полягає у якісному догляді за лісовими культурами, що гарантує надалі і високий відсоток приживлюваності культур, і , власне, продуктивність лісів. За перше півріччя 2019 року бершадські лісівники провели  доглядів на площі 585 га на землях держлісфонду та 68 га – на землях нових захисних насаджень.

З метою збереження насаджень в належному санітарному стані та недопущення розвитку і розповсюдження шкідників та хвороб лісу протягом 6 місяців 2019 року були проведені рубки формування та оздоровлення лісів на площі 435  га.

ДП «Бершадський лісгосп» забезпечує дровами всі заклади соціальної сфери, пільгові категорії населення Бершадського та Тростянецького районів. За перше півріччя було реалізовано понад 11 тис. кбм. паливних дров. Левова частка припадає на медичні та навчальні заклади, держустанови.

Підприємство справно сплачує всі платежі до державного та місцевих бюджетів. За перше півріччя цього року від ДП «Бершадський лісгосп» до Зведеного бюджету надійшло 21 млн. 086 тис. грн. (у порівнянні з відповідним періодом минулого року - 14 млн. 107 тис. грн.). З цієї суми у Державний бюджет перераховано 13 млн. 425 тис. грн., у місцеві бюджети Бершадського та Тростянецького районів – 3 млн. 688 тис. грн.

За 6 місяців цього року бершадські лісівники сплатили 3 млн. 973 тис. грн. єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду та 269 тис. грн. військового збору. До Державного бюджету надійшло 913 тис. грн. рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, 642 тис. грн. – до спецфонду, а також 992 тис. грн. – до місцевого бюджету.

Таким чином, 65,2% від загального доходу Бершадський держлісгосп віддав державі у вигляді податків та обов’язкових платежів. Такий високий показник оподаткування створює значне фінансове навантаження, не дає можливості підприємству розвиватися, оновлювати техніку, конкурувати з іншими підприємствами. Проте бершадські лісівники справляються з цими труднощами та вчасно проводять розрахунки із бюджетом.

ДП «Бершадський лісгосп» - один із найбільш вагомих наповнювачів місцевого бюджету. Підприємство надає робочі місця, забезпечує достойну заробітну плату та соціальний захист своїх працівників. Нині у Бершадському держлісгоспі працює 129 штатних працівників. З них 25 сезонних працівників для здійснення доглядів за лісовими культурами та 4 працівників, що виконують функцію пожежних спостерігачів на пожежонебезпечний період. Приріст середньомісячної зарплати за перше півріччя порівняно з минулим роком склав 110 %.

Варто зазначити, що держава коштів на ведення лісового господарства не виділяє, тому лісівникам доводиться працювати на самофінансуванні.