Бершадський районний відділ філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області повідомляє

Пон, 16/12/2019 - 16:45

Закон України про пробацію

Пробація – це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та відповідно  до закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.

Суб’єктами пробації є

Обвинувачені, стосовно яких органом пробації готується досудова доповідь.
 Особи засуджені до покарання у виді  позбавлення  права обіймати  певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт.
Особи яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі  на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт.
Особи звільнені від відбування покарання з випробуванням.
Звільнені від відбування покарання  вагітні жінки і жінки, які мають дітей віком до трьох років.
Особи, засуджені  до обмеження волі, які направляються для відбування покарання до виправних центрів.
Особи, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, стосовно яких вживаються заходи з підготовки до їх звільнення.
Суб’єкти пробації користуються всіма правами людини і громадянина, передбаченими  Конституцією України, крім обмежень, визначених законами України  і встановлених рішенням суду.

Основні права суб’єктів пробації.
    Суб’єкти пробації мають право на:
- участь у підготовці досудової доповіді;
- участь у складанні індивідуального плану роботи із засудженими;
- роз’яснення своїх прав  та обов’язків;
- отримання інформації про можливу допомогу і консультації;
- участь у програмах і заходах, що організовується органом пробації;
- дотримання правового режиму інформації з обмеженим доступом;
- оскарження рішень, дій або бездіяльності  персоналу органу пробації.

Основні обов’язки суб’єктів пробації.
уб’єкти пробації зобов’язані:
- виконувати встановлені законом та покладені на них рішенням суду обов’язки;
- не вчиняти правопорушень;
- виконувати законні вимоги персоналу органу пробації;
- надавати достовірну інформацію персоналу органу пробації.

16.12.2019