Бершадський районний відділ філії Державної установи "Центр пробації"у Вінницькій області інформує

Пон, 10/06/2019 - 13:30

Виконання покарання у виді штрафу

Штраф – це грошове стягнення, що накладається судом. Розмір штрафу визначається судом залежно від тяжкості вчиненого злочину та з урахуванням майнового стану  винного в межах від тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до п’ятдесяти тисяч неоподатковуваних мінімумів громадян, якщо статтями  Особливої частини кримінального Кодексу України не передбачено вищого розміру штрафу.
           Засуджений зобов’язаний сплатити штраф у місячний строк після набрання вироком суду  законної сили і повідомити про це уповноважений орган з питань пробації за місцем проживання шляхом пред’явлення документа про сплату штрафу.
            З урахуванням майнового стану особи суд може призначити штраф з розстрочкою виплати певними частинами строком до одного року. У разі призначення штрафу з розстрочкою виплати певними частинами засуджений зобов’язаний  сплачувати штраф у розмірі та строки, встановлені  вироком суду. Про сплату відповідної частини штрафу засуджений повідомляє уповноважений орган з питань пробації за місцем проживання  шляхом пред’явлення документу про сплату відповідної частини штрафу.
          У разі несплати засудженим чергового платежу під час призначення штрафу з розстрочкою виплати суд через місяць після закінчення строку виплати чергового платежу за подання уповноваженого органу з питань  пробації замінює  несплачену суму штрафу покаранням у виді громадських, виправних робіт або позбавлення волі відповідно до закону.