Бюджет району на 2020 рік прийнято

Суб, 21/12/2019 - 10:00

Під час роботи засідання 31 сесії депутати районної ради ухвалили головний фінансовий документ району – бюджет на 2020 рік.
    Слід зазначити, що проект районного бюджету є збалансованим і вирішує ряд першочергових та нагальних питань. . Він відповідає базовим принципам законодавства та задовольняє стратегічні фінансові потреби району.
   Представляючи бюджет району, начальник фінансового управління райдержадміністрації Людмила Мазур зазначила, що прогнозні показники доходів районного бюджету на 2020 рік розроблені на основі бюджетного та податкового законодавства, іншого законодавства з урахуванням росту показників соціально-економічного розвитку району на 2020 рік, зростання середньомісячної заробітної плати, надходження доходів бюджету за попередні базові роки.
   Обсяг доходів загального фонду районного бюджету на 2020 рік (без урахування трансфертів) прогнозується в сумі 98 753 тис. грн, що більше порівняно із затвердженим показником із врахуванням змін на 2019 рік на 7 153 тис. грн або на 8%.
    Основним бюджетоутворюючим податком є податок та збір на доходи фізичних осіб, який займає 98 % загального обсягу доходів загального фонду районного бюджету.
    Для забезпечення горизонтального вирівнювання податкоспроможності районного бюджету з Державного бюджету передається базова дотація в сумі  21 950,1 тис. грн., розрахована відповідно до кількості населення, включаючи переміщених осіб, середнього рівня надходжень на 1 жителя податку на доходи фізичних осіб по Україні  та індексу податкоспроможності районного бюджету.

Виконання районного бюджету по власних і закріплених доходах залежатиме від надходжень податку та збору на доходи фізичних осіб, що сплачується платниками на території району та  60 відсотків від якого зараховується до районного бюджету згідно п.1 частини першої ст.64 Бюджетного кодексу України
    Основний акцент при розрахунку на 2020 рік видатків на фінансування районної ради та закладів соціально-культурної сфери, які фінансуються з районного бюджету, а також заходів та програм у цих галузях проведено на необхідності стовідсоткового забезпечення потреби в асигнуваннях на оплату праці з нарахуваннями, енергоносії та комунальні послуги та першочергового спрямування коштів на медикаменти, перев’язувальні матеріали, продукти харчування, інші захищені статті бюджету та першочергові поточні видатки, без яких неможливе нормальне функціонування бюджетних установ .
    В процесі розрахунку видатків  на заробітну плату з нарахуваннями взято за основу Закон України «Про Державний бюджет України  на 2020 рік», в частині  встановлення  мінімальної заробітної плати з 1 січня 2020 року у розмірі 4 723 грн. на місяць та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС – 2 102 грн.
    Видатки загального фонду районного бюджету на 2020 рік визначені в загальній сумі 267 841 тис. грн., і збільшуються проти минулого року на 38 520 тис. грн., або на  9,4 відсотки.
    Видатки спеціального фонду на 2019 рік визначені в сумі 805 тис. грн.

Також Людмила Йосипівна детально зупинилась на аналізі видатків районного бюджету по кожній галузі окремо.
    Проект головного фінансового документу району пройшов ретельну підготовку, було докладено максимум зусиль аби проект бюджету був збалансований.
    Відтак,  обговоривши  даний проект,  депутати районної ради одноголосним рішенням прийняли районний бюджет на наступний рік.