Час об’єднуватись: Всеукраїнська інформаційна кампанія «Я-ГРОМАДА!» відвідала Вінниччину

Втр, 11/06/2019 - 16:45

    За підтримки  Програми «U-LEAD з Європою»  на Вінниччині пройшла Всеукраїнська інформаційна кампанія «Я-ГРОМАДА!».  Акція  проводилась у м. Бершадь Бершадського  району та у с.Стрижавка Вінницького району. Координаційну підтримку проекту  у Вінницькій області надав Вінницький Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за сприяння Програми та Мінрегіону України.

    9 червня на центральній площі міста  Бершаді розташувалось «Містечко децентралізації»  з численними локаціями на тему  реформи  місцевого самоврядування.

     «Кампанія спрямована  на те, щоб поінформувати людей, як проходить реформа децентралізації і які успіхи є на сьогодні, починаючи з 2014 року.  Ми хочемо наголосити, що з 2020 року розпочнеться друга фаза реформи і саме сьогодні час об’єднуватись, щоб  мати того сусіда, з яким буде добре жити і працювати, адже разом більше можливостей. Є багато активних людей, але немає підтримки, є просто необізнані люди, десь немає підтримки з боку влади.  Тож  якщо ми  після нашої акції спонукаємо на дії  - це буде результат.  Реформа працює на майбутнє, але працювати  потрібно сьогодні. Ми залучаємо всі категорії жителів  і цінуємо, коли цікавляться діти, молодь, адже децентралізація спрямована на майбутнє. У нас є кілька локацій, що навчають жителів  міст і сіл особливостям використання можливостей місцевого самоврядування. Також вони можуть дізнатися про розвиток територій у цікавій, ігровій формі», - пояснила Наталія Крамар, менеджер з комунікацій Всеукраїнської інформаційної кампанії «Я-ГРОМАДА!».

    Містечко децентралізації викликало неабияку зацікавленість мешканців Бершаді. Діти та дорослі активно брали участь у квесті, що проводили організатори. Відвідувачі  спілкувались  на спеціально влаштованих майданчиках, де розповідали про ЦНАПи, екологічні проекти, роботу дитячого садочка та  школи, амбулаторію,  спорт. Тут працювали ігрові та фотозони.  Кожен, хто завітав на локації містечка,  отримав подарунок від  Програми «U-LEAD з Європою» та багато інформації про новації реформи децентралізації.

   «Бершадь дуже старовинне місто, має багату історію. Я за децентралізацію, адже ми бачимо результати об'єднання сусідніх громад, які мають ЦНАПи, розбудовують інфраструктуру тощо», - зауважив заслужений проацівник освіти, історик Микола Іванович Джужук.

    Організатори проекту зібрали  велелюдний захід у м.Бершадь, а вже 10 червня  команда  «Я-ГРОМАДА!»  провела дискусію із питань  реформи місцевого самоврядування та процесів об’єднання громад  у с. Стрижавка, що поряд з обласним центром. На зустріч запросили мешканців населеного пункту, керівників сільської ради, районної ради та  райдержадміністрації Вінницького району. Участь у заході взяли і експерти Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування – Віталій Швець та Євген Шаповалов.  Вони ознайомили  громаду із здобутками реформи з децентралізації на Вінниччині та пояснили переваги об’єднання с. Стрижавка за перспективним планом. На думку Євгена Шаповалова, радника з децентралізації Вінницького ЦРМС,  с. Стрижавка має всі можливості  долучитися до потужної Вінницької ОТГ та покращити якість послуг на своїй території.  Дискусія пройшла активно, цікаво, учасники поділились думками та очікуваннями від реформи, отримали відповіді на численні запитання. У ході зустрічі мешканці с.Стрижавки ознайомилися з досвідом сусідів, що  кілька років розвивають свої ОТГ, адже за сприяння Вінницького ЦРМС  та проекту «Я-ГРОМАДА!» в обговоренні взяли участь представники Іванівської сільської  ОТГ – заступник  голови сільської ради Анатолій Лановий та в.о. старости с.Гущинці Михайло Довгалюк. Вони розповіли про перші кроки та результати створення  об’єднаної громади.

    За словами  експертів Вінницького ЦРМС, Всеукраїнська  інформаційна кампанія «Я-ГРОМАДА!» стала  ще одним сучасним і дієвим майданчиком, який об’єднує мешканців громад  Вінниччини у прагненні до позитивних змін та розвитку  своїх територій.