ЧИСТОТА І ПОРЯДОК В НАСЕЛЕНИХ ПУНКТАХ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД КОЖНОГО З НАС

Срд, 06/03/2019 - 13:00

     Сміття на українських вулицях давно перейшло з розряду побутових проблем в ранг національної катастрофи. Бруд у парках і лісах, на берегах річок і озер став настільки звичним, що багато хто взагалі не помічає його, сприймаючи як невід’ємну й неминучу частину пейзажу. Парки та вулиці, тротуари й двори буквально встелені сміттям – від поодиноких недопалків та папірців до цілих куп непотребу. Раніше більшість побутових відходів становили органічні продукти й папір, які швидко розчинялися. Тепер же в рази зросла не лише частка у відходах пластику, скла чи жесті, але й загальні обсяги цих відходів. Проте одна справа – використовувати пластик, а зовсім інша – смітити ним де попало. Чому величезна частина цього непотребу опиняється не в урнах, контейнерах чи належно обладнаних звалищах, а в кущах чи й просто на тротуарах? Відпочити на березі річки або в лісах можна лише серед куп сміття, які залишають по собі інші «відпочивальники».

 

      На жаль, не всі наші співгромадяни розуміють те, що не можна виносити сміття до проїзної частини вулиць та на береги річок. Потрібно шанобливіше ставитися до стану своїх дворів, прибудинкових територій, під’їздів, парків та скверів. Мешканцям багатоквартирних будинків на прибудинковій території забороняється утворювати звалища сміття. Збір і вивезення твердих побутових відходів і нечистот із домоволодінь повинно здійснюватися відповідно до санітарно-гігієнічних вимог.  Керівники підприємств, організацій, установ усіх форм власності, медичних та навчальних закладів, фізичні особи, приватні підприємці, власники споруд торговельно-побутового призначення, підприємств громадського харчування, що розташовані на території району, зобов’язані підтримувати чистоту і порядок на земельних ділянках, наданих їм у користування або власність, заключати договори з комунальними службами, на вивіз твердих побутових відходів із своїх територій і приміщень, проводити систематичне та якісне прибирання на прилеглих до земельної ділянки територіях. Власники, користувачі та керівники торговельно-побутових об’єктів та підприємств громадського харчування всіх форм власності зобов’язані на територіях, що прилягають до їхніх об’єктів (магазинів, кіосків, павільйонів, інших приміщень) підтримувати чистоту і здійснювати очищення від сміття, бруду після закінчення роботи, біля кожної споруди торговельно-побутового призначення та підприємств громадського харчування мають встановити урни для збору сміття біля виходів із приміщень, що повинні утримуватись справними, очищеними щоденно.

     Пам’ятаймо, що наша поведінка є прикладом для наслідування нашими дітьми та онуками. Прибрати разом свій двір чи парк, посадити на місці купи сміття дерева чи квіти, організувати роздільне збирання відходів – такі прості спільні дії допомагають виробленню звички ніколи не смітити. Давайте закладемо у них основи внутрішньої культури та збережемо свою батьківщину – рідне місто чи село для них і для себе, як справжні господарі. Адже ніхто, окрім нас самих, не зможе нам створити затишок і порядок.

 

     Лікар з загальної гігієни Бершадського міжрайонного управління ГУ  Держпродспоживслужби у Вінницькій області Пітик М.С.