День вишиванки - це свято закликає нас берегти споконвічні народні традиції та звичаї українського народу

Чтв, 17/05/2018 - 10:30

17 травня 2018 року голова райдержадміністрації Іван Стефанцов, голова районної ради Михайло Бурлака та заступник міського голови Віталій Синявський взяли участь у шкільному святі з нагоди Дня вишиванки, яке відбулося у Бершадській загальноосвітній школі І-ІІI ст. №1.

Шкільне подвір’я буквально майоріло різнобарвними вишиванками, які цього дня одягнули усі присутні. Пасує вишиванка і першокласнику і досвідченому педагогу, бо вона генетичний код нашого народу.

День вишиванки  - це свято закликає нас берегти споконвічні народні традиції та звичаї українського народу.  Народне прислів’я каже: «Без верби і калини нема України». До цього прислів’я ми можемо додати: «Без вишивки, верби і калини нема України». Тому що вишитий рушник, вишита сорочка давно стали народними символами – оберегами.

Історія народної вишиванки в Україні сягає своїм корінням у глибину віків. Народна вишивка - це мистецтво, яке постійно розвивається. Це величезне багатство, створене протягом віків тисячами безіменних народних майстринь. Наше завдання - не розгубити його, передати це живе іскристе диво наступним поколінням.

Зворушливо і піднесено цього дня звучали пісні та вірші про вишиванку, креативною була вокально-хореографічна композиція «  Моя сорочка вишиванка» та дефіле у вишиванках учениць 1-11 класів, а завершив дійство яскравий флешмоб , підготовлений учнями школи.