Експерт УАРОР: повноваження районних та обласних рад у сфері освіти чималі, головне знати як їх застосовувати

Пон, 10/06/2019 - 13:45

Засновникам навчальних закладів, себто органам місцевого самоврядування, часто доводиться  наздоганяти процеси реформи освіти. Ситуація пов’язана  з тим, що нову нормативно правову базу не всі навчилися застосовувати.

Про це зазначив Андрій Мазак, експерт УАРОР, під час практикуму для представників районних та Обласної ради Київщини.

«Повноваження, як і відповідальність у районних та обласних рад досить великі. Вони регламентовані законодавством та підзаконними актами. Серед таких документів закони «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», Положення про освітній округ, ну і, звісно, ст.53 Конституції України», — наголосив експерт.

Серед іншого, Андрій Мазак розповів про особливості застосування Закону «Про освіту», зупинившись на нововведеннях.

Так, він зазначив, що органам місцевого самоврядування надано право приймати рішення щодо організації здобуття початкової, базової та профільної середньої освіти.

Також за місцевими радами збережено право засновувати, реорганізовувати та ліквідовувати навчальні заклади, як і затверджувати установчі документи та призначати керівників.

Експерт сказав, що Закон дав можливість отримувати субвенцію з держбюджету на розвиток дошкільної та позашкільної освіти, що до цього не було.

Андрій Мазак зауважив, що обласні ради мають право створювати заклади для осіб з особливими освітніми потребами.

Крім того, експерт розповів про актуальні проблеми освітньої галузі та на прикладах дав відповідь учасникам, як реалізовувати їхні повноваження у конкретних ситуаціях.

Нагадаємо, що фахова майстерня відбулася в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні», що реалізовується Асоціацією міст України у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад.