Голова Бершадської райдержадміністрації Іван Стефанцов та голова районної ради Михайло Бурлака провели виїзний прийом громадян у с. Яланець

Пон, 17/07/2017 - 15:30

Виїзний прийом голови Бершадської  райдержадміністрація Івана Стефанцова та голови районної ради Михайла Бурлаки у с. Яланець залишив по собі гарні враження та надію, що  українське село живе, бо тут сміються діти, колоситься у полі пшениця, працює громада. Сільський голова Володимир Мороз  ознайомив керівників з головними напрямками та завданнями, які найближчим часом планується зробити.  Відзначив, що роботі громади  сприяють керівники місцевих господарств з якими укладені соціальні угоди,  з метою  покращення матеріально- технічну базу закладів соціальної сфери.
   Присутній керівник ТОВ «Яланецьке» Михайло Барабаш, сказав, що вже  розпочалися жнива,  зроблено перший обкіс зернових. Попередніми результатами задоволені. Будуть добрі врожаї - буде можливість надавати допомогу місцевим закладам соціальної сфери.
А традиції не стояти осторонь  у керівника ТОВ «Яланецьке» Михайла Барабаша є. Так за рахунок товариства придбано апарат УВЧ для лікарської амбулаторії, у школу купили комплект парт для одного класу, а  для дитячого садка придбані пісочниці, які відповідають санітарним вимогам. І це не все ТОВ «Яланецьке» і надалі буде допомагати закладам соціально-культурної сфери села. Очільники району позитивно оцінили співпрацю сільської ради з місцевим господарством, бо там, де є  команда однодумців,  легше долати труднощі, щоб із впевненістю дивитися у завтрашній день.
        Голова Бершадської райдержадміністрації Іван Стефанцов та голова  районної ради Михайло Бурлака  відвідали місцеву школу, тут  директор Валентин Олійник акцентував увагу на головній  нинішній проблемі - це придбання котла для котельної, яка забезпечує теплом школу.  Необхідні кошти в розмірі 600 тисяч грн. Питання  важливе,  у школі навчається 169 учнів, цього року у перший клас йде 19 дітей. Всіх треба забезпечити комфортними умовами для навчання і перебування.  Оглянули і  приміщення школи, в якій належно оформлені класи та коридори. Головне кредо школи: «Школа  радості для дітей, школа творчості для вчителів, школа спокою для батьків». Тут трепетно ставляться до традицій школи і села,  пишаються своїми учнями і земляками. Класи світлі, чисті, відремонтовані, чекають на гамірливих та допитливих школярів.
     Ознайомились з роботою дитячого садка,  де   триває ремонт. Вже зроблено досить таки великий та важливий об’єм ремонтних робіт - повністю замінено електропроводку. Завідуюча дитячим садком Галина Кузьмик  розповіла, що у садочку функціонує три групи, які відвідують 55 дітей. Є гарна співпраця із сільським головою, ТОВ «Яланецьке», зі школою. В минулому році зроблено опалення, встановлено новий котел, впорядковано територію - вистелено тротуарною плиткою майданчик. Власними зусиллями працівники створюють справжнє казкове дитяче містечко, де дітям приємно гратися і навчатися.
     Добрі враження залишились після відвідування Яланецької лікарської амбулаторії ЗПСМ. Старша медична сестра Ольга Бухта  розповіла про роботу амбулаторії, звернула увагу на те, що  є все необхідне для якісного та ефективного надання первинної медичної допомоги. Зацікавила представників влади реєстратура, де немає традиційних стелажів, а встановлено дуже зручний пристрій так званий барабан, якого  амбулаторії подарував колишній керівник господарства при відкритті. Функціонують кабінети здорової дитини (у 2017 році в Яланці народилось 8 дітей, всього дітей віком до одного року 15), оглядовий для жінок, фізіотерапевтичний,  кабінет лікаря ЗПСМ, денний стаціонар. На даний час найголовніша проблема – вакантна посада сімейного лікаря. За графіком, пацієнтів обслуговує лікар ЗПСМ з Бершаді Сінолуп Ю.В. У січні було звернення жителів села до головного лікаря КУ «Бершадський РЦ ПМСД» Івана Пікули, щодо направлення на роботу в Яланець лікаря, але на даний час  питання не вирішене, тому що існує дефіцит кадрів лікарів ЗПСМ. І хоч посада лікаря в Яланці вакантна,  амбулаторія вирізняється не лише своєю естетичністю, а й організованістю у роботі.
    Іван Стефанцов  та Михайло Бурлака звернули увагу на те, що громада у Яланці  активна та  ефективна. Тут  наповнені дітками, школа, дитячий садок, в центрі села облаштований дитячий майданчик, функціонує Будинок культури і бібліотека, надається медична допомога, відчувається,що є турбота про село взагалі і про мешканців зокрема, а це дає свій добрий результат - Яланець молодіє. Керівники району  відзначили, що у Яланецькій громаді налаштовані працювати задля покращення якості життя своїх односельців. А завдяки налагодженій співпраці районної влади, органу місцевого самоврядування  та суб’єктів господарської діяльності, є реальна  можливість покращувати стан матеріально - технічної бази закладів соціальної сфери села.

Відділ організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації