ІІІ регіональний форум «Кроки до розвитку громад» відбувся у Бершаді

Птн, 23/02/2018 - 13:45

При підтримці ГО «Соціальний центр МХП», за ініціативи депутата Вінницької обласної ради Лариси Білозір та за сприяння народного депутата України Миколи Кучера для стимулювання громад по написанню грантових заявок у Бершадському районі відбувся регіональний форум «Кроки до розвитку громад».
    Як відомо, незабаром на Вінниччині розпочнеться прийом заявок на обласний конкурс територіальних громад.
    Цьогоріч кількість коштів, виділених на обласний конкурс, збільшено до 30,5 млн. грн., максимальний розмір гранту становить до 400 тис. грн.
    Протягом 2017 року громади Бершадщини подали 48 проектів у рамках обласного конкурсу, у порівнянні з 2016 – майже у два рази більше.
    Переможними для громад стали 17 проектів. Проте на цьому зупинятися рано, адже у сучасних умовах питання пошуку та вміння залучати додаткові ресурси є дуже актуальними. Грантові програми дали можливість бершадчанам покращити об’єкти медичної, освітньої, культурної галузей та спорту.
    У даному заході  взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Ольшевський, заступник голови районної ради Сергій Пересунько, голови сільських рад, працівники  райдержадміністрації та районної ради, представники територіальних установ району, працівники відповідальні за написання проектів, громадськість та інші зацікавлені особи.
    Заступник голови правління ГО «Соціальний центр МХП» помічник –консультант народного депутата України Павло Мороз подякував за співпрацю та відзначив успішний досвід Бершадського району у реалізації проекту «Інклюзивний майданчик для дітей» та висвітлив питання «Соціальне партнерство в 2017 році  спільними зусиллями до розвитку громад».
    Про досвід роботи в напрямку написання проектів та участі в 14 обласному конкурсі інформувала начальник управління економічного та агропромислового розвитку  Бершадської райдержадміністрації Світлана Цимбалюк.

Директор Агенції регіонального розвитку Вінницької області Наталія Гижко  презентувала позитивні сторони участі громад у грантових конкурсах, розповіла про умови та процедуру написання заявки.
Наталя Гижко, начальник управління дозволів, природоохоронних програм, моніторингу та комунікацій ОДА Оксана Швець, координатор програм із доступності ГО «Гармонія» Людмила Нецкін, помічник народного депутата України Миколи Кучера Павло Мороз.

Адміністратор обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад, консультант –експерт Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Іщук зупинився на критеріях оцінки проектів, зазначив, що є сформована достатньо справедлива формула  оцінки.
    Оксана Горбатенко - начальник відділу управління дозвільної діяльності, природоохоронних програм, моніторингу та зв’язків з громадськістю Вінницької облдержадміністрації звернула увагу присутніх, що постанова Кабінету Міністрів України № 1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів» є основою для подачі  проектів екологічного спрямування. Серед яких основними є проекти щодо поводження з твердими побутовими відходами та озеленення населених пунктів.
    Людмила Нецкін поділилась досвідом роботи ГО «Гармонія» у впроваджені інклюзивних проектів у Вінниці, на реальних прикладах показала важливість теми доступності для сучасного суспільства.
Також вона подякувала бершадцям за відкритий інклюзивний майданчик для дітей, наголосила на тому, що інклюзивне суспільство – це суспільство в якому зручно усім та висловила сподівання на те, що в нашій країні будуть позитивні зміни, аби мало мобільні люди не відчували своєї безпорадності у соціумі.
     Присутні на форумі мали можливість задавати питання, висловлювати свої пропозиції та уточнювати деякі деталі.
       По завершенню форуму Володимир Ольшевський та Сергій Пересунько   подякували спікерам за важливі поради та рекомендації. Перший заступник голови райдержадміністрації запевнив, що і надалі  район працюватиме над проектами та здобуватиме перемоги у конкурсах також висловив вдячність ГО «Соціальний центр МХП» за спів фінансування та підтримку важливих проектів, які допомагають вирішувати проблеми територіальних громад.