Індексація пенсій, монетизація субсидій та реалізація урядових реформ це перші результати економічного зростання в країні

Чтв, 14/03/2019 - 11:15

Голова райдержадміністрації Іван Стефанцов, голова районної ради Михайло Бурлака разом із робочою групою, в рамках проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань новацій у пенсійному забезпеченні, монетизації субсидій та впровадження першого етапу реформи на ринку електроенергії,  здійснили візит  в Баланівську  громаду.

Під час спілкування мешканці громади отримали детальні роз’яснення щодо монетизації субсидій, які надала начальник управління соціальної та молодіжної політики райдержадміністрації Людмила Гаврилишина. Вже з березня субсидіанти отримають "живі" гроші для оплати житлово-комунальних послуг. Пенсіонери - разом із пенсією, а іншим громадянам кошти надійдуть   на особові рахунки в «Ощадбанку».

Впровадження механізму монетизації субсидій та проведення індексації пенсійних виплат свідчать про стабілізацію економічної ситуації в країні та соціальну спрямованість державної політики. Слід зазначити, що жителі громади були активні у діалозі, на всі поставлені питання Людмила Іванівна дала вичерпні відповіді, акцентуючи, що право на звернення за призначенням житлових субсидій має кожен громадянин.

Начальник Бершадського об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Світлана Клітченко поінформувала про зміни в нарахуванні пенсій. На умовах визначених Пенсійною реформою 2017 року, у березні запроваджується індексація  пенсій, а надалі, вже щорічно, кожного 1 березня наступного року осучаснення пенсій буде проводитися автоматично.  Також,  на виконання доручення Президента України Петра Порошенка,   запроваджується додаткова виплата окремій категорії пенсіонерів. Тим, хто через низьку зарплату не отримають індексацію, але мають великий страховий стаж. Одноразова додаткова виплата складе 2400 гривень (її розділять на два транші: 1200 у березні та 1200 у квітні).

На запитання мешканців громади, Світлана Миколаївна роз’яснила умови призначення пенсій та назвала складові, які впливають на обчислення та розміри пенсійних виплат.

Загалом, перерахунки пенсійних виплат проведені більше 17-ти тисяч пенсіонерів Бершадщини, з яких 5441 чоловік отримають одноразову виплату. Перерахунок здійснений автоматично за матеріалами пенсійних справ і не потребує додаткових звернень громадян до органів Пенсійного фонду.

Керівники району оглянули загальноосвітній навчальний заклад Баланівської громади, наголосивши на активності освітянських колективів у підготовці проектів розвитку територіальних громад для участі в обласному та районному конкурсах, завдяки чому  у школі у 2017 році побудовано опалювальний пункт, замінено вікна на сучасні енергозберігаючі. Згідно Перспективного плану розвитку на 2019 – 2021 роки заплановано капітальне будівництво спортивної зали та продовження реалізації енергозберігаючого проекту по заміні ще 53 вікон загальною вартістю 414,7 тис.грн.

Під час візиту до Баланівської громади очільники району також побували в амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

Підсумовуючи зустріч керівництвом району було наголошено  на тому, що сьогодні  державна політика є послідовною : індексація пенсій, монетизація субсидій та реалізація урядових реформ   - це перші результати економічного зростання в країні.