Історична поштова естафета 250 років Коліїївщини

Срд, 04/07/2018 - 17:00

02 липня, продовжуючи міжобласну  історичну поштову естафету «250 років Коліїївщині», до нашого району завітав відомий філателіст Олександр Володимирович Канівець. Разом із заступником голови районної ради Сергієм Пересуньком вони завітали до районного краєзнавчого музею, де молодший науковий співробітник Оксана Притула ознайомила з розділом експозиції «Наш край в складі Речі Посполитої», в якому висвітлюються події Коліївщини.

Наше місто стало 66 населеним пунктом у цій естафеті. Олександр Володимирович перебував у дорозі вже 41-шу добу, так як естафета передбачає безперервний переїзд з одного населеного пункту в інший згідно графіку. Бершадь стала на маршруті  естафети другим містом  Вінницької області після Чечельника, а об’їхав Олександр Володимирович на даний час всю Черкаську область, північ Кіровоградської, Миколаївської та Одеської областей.

Естафета розпочалась 24 травня в Києві під час святкування 20-ти річчя Черкаського земляцтва «Шевченківський край». Олександр Володимирович розпочав її, щоб задокументувати та показати як єдине ціле національно-визвольну боротьбу українського народу за свою незалежність в II пол.. XVIII ст. під керівництвом Максима Залізняка та Івана Гонти.  Передбачає естафета відвідування населених пунктів шляхами загонів гайдамаків, починаючи від Холодного Яру та включає відвідування близько 120 міст та сіл. Суть її в документуванні та виготовленні відповідної поліграфічної продукції по кожному населеному пункту  по маршруту естафети, поштових відправленнях та виставленні календарних поштових штампів згідно графіку. Додатково виготовляються і примірники  для фонів музеїв та органів державної влади з видами пам’яток культурної спадщини відповідних населених пунктів, пов’язаних з періодом Коліївщини. В перспективі, на основі матеріалів, зібраних під час естафети, Олександр Володимирович планує створити унікальну філателістичну експозицію, з якою потім відвідає знову майже всі ці населені пункти.