Керівники району та міста взяли участь у вшанувальних заходах «Небесна сотня в вирій полетіла"

Срд, 21/02/2018 - 10:15

З нагоди Дня Небесної Сотні, вшанування пам'яті героїв Небесної сотні, виховання патріотизму, національної гордості, любові до України.
та відкриття районного музею Гідності і Свободи у Бершадській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №3 відбулися урочисті заходи "Небесна сотня в вирій полетіла". У яких взяли участь голова Бершадської райдержадміністрації Іван Стефанцов, заступник голови районної ради Сергій Пересунько, заступник міського голови  Віталій Синявський, освітяни, громадськість, учні школи.
   У вітальному слові голова райдержадміністрації  Іван Стефанцов відзначив: «Відкриття  районного музею Гідності та Свободи є свідченням великої людської вдячності всім хто віддав своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини. Виконуючи свій обов’язок, не ховаючись за спини інших, загинули наші земляки Герой України підполковник  Юрій Коваленко, кавалер ордена «За мужність» В’ячеслав Дремлюх, Юрій Тарасенко, Юрій Барашенко.  Ми свято бережемо пам’ять про загиблих, вони житимуть вічно у нашій пам’яті, у наших серцях.»
Також голова райдержадміністрації подякував усім хто не залишився байдужим, долучився до створення даного музею та  педагогічному колективу за патріотичне виховання підростаючого покоління.
     Сергій Пересунько - заступник голови районної ради від депутатського корпусу районної ради подякував за організацію та облаштування цього музею та побажав добра, щастя, довгоочікуваного миру. «Дуже важливо, щоб такі музеї і надалі відкривалися саме в навчальних закладах, бо діти пронесуть цю історію у своєму серці.»- сказав він.
     Щирі слова висловив заступник міського голови Віталій Синявський, який зазначив, що історія будь-якого народу має періоди і дати, які є вирішальними і доленосними в його житті. Ми повинні пам’ятати героїчні сторінки боротьби за незалежність української держави. Адже хто не знає минулого, той не вартий майбутнього.
Під звуки проникливої пісні «Пливе кача» усі присутні  схилили голови перед світлою пам’яттю Небесної Сотні та загиблих на сході України.
     Директор школи Тетяна Гончарук подякувала усім, хто допоміг організувати музей, хто працював над збором матеріалів, хто облаштовував приміщення.  Від педагогічного та учнівського колективів Бершадської загальноосвітньої школи І-ІІІ  № 3 за  співпрацю у реалізації проекту "Історико-патріотичний музей  Гідності та Свободи" та за небайдуже ставлення до проблем освіти і розуміння важливості патріотичного виховання молоді  були вручені Подяки та квіти усім хто допомагав  реалізувати даний проект. «Сьогодні ми дякуємо  батькам наших героїв Коваленкам Віктору Олексійовичу та Олені Іванівні, Дремлюхам Анатолію Володимировичу та Галині Іванівні за те, що вони виховали справжніх патріотів, захисників незалежної України.»- наголосила Тетяна Дмитрівна, а учні з вдячністю та пошаною вручили матерям загиблих короваї, Подяки, квіти.
Ми розділяємо ваш біль та розпач від втрати і обіцяємо бути гідними пам’яті та подвигу ваших синів говорили зі сцени учні.
     Віками українці боролися за свою свободу і незалежність. Змінювалися часи, незмінним залишався волелюбний український дух і здатність до самопожертви, які дивують і зворушують увесь світ і нині. В боротьбі за державний суверенітет та цілісність України народ платить надзвичайно високу ціну - своє життя віддають найкращі.