Керівники району відвідали Бершадський районний військовий комісаріат

Пон, 10/06/2019 - 16:45

10 червня 2019 року голова райдержадміністрації Іван Стефанцов та голова районної ради Михайло Бурлака  відвідали Бершадський військовий комісаріат.

Військовий комісар Микола Гелюта поінформував керівників району про реформування військових комісаріатів в територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.  Серед причин такої реорганізації є  факт низької довіри громадян до військових комісаріатів після мобілізації у 2014-2016 роках. Крім того, функції і назва військових комісаріатів мають розпорядчо-примусовий характер. Натомість, у нових підрозділах більше уваги звертатимуть на підвищення рівня довіри суспільства до військових структур та покращення взаємодії з громадянами.

Акцент буде зосереджений на роботі із соціальної підтримки тих, хто має і мав відношення до Збройних Сил України і силових структур - це питання соціального і пенсійного забезпечення. Також, буде можливість більш ефективно здійснювати громадський контроль за діяльністю військових структур. Вінницька область має перейти на новий формат роботи до кінця 2019 року. Крім того, реорганізація збігатиметься із введенням в дію єдиного реєстру військовозобов’язаних. В планах, також, перехід від паперового військового квитка, який зараз отримує призовник чи контрактник, до електронного.

Загалом функції нової структури залишаться ті ж, що і раніше, але будуть розподілені за окремими блоками: комплектування військ в мирний час та особливий період, і мобілізаційна робота; соціальна підтримка, надання юридичної допомоги військовослужбовцям та військовозобов’язаним. Також буде збільшено кількість прийомних днів у військових комісаріатах для зменшення черг та зручності громадян.

Сьогодні уже є план проведення реконструкції приміщення та реорганізації РВК в Бершадський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки. Є необхідні  документи та методичні рекомендації. Для проведення реорганізації та забезпечення належних умов функціонування необхідно провести капітальний ремонт приміщення Бершадського райвійськкомату. Це потребує чималих  фінансових витрат,  але зосередивши  спільні зусилля влади, військових, громадськості ми матимемо в Бершаді   сучасний центр комплектації та соціальної підтримки, який буде належним чином виглядати - матиме обладнання, інформаційні системи та нaдaвaтиме більш шиpокий спектp послуг для нaселення.