Керівники району відвідали державне підприємство „Бершадське лісове господарство”

Птн, 10/08/2018 - 11:30

Із головними напрямками  роботи, здобутками, планами, досвідом Державного підприємства "Бершадське лісове господарство " ознайомилися голова Бершадської райдержадміністрації Іван Стефанцов, голова районної ради Михайло Бурлака та міський голова Михайло Кольченко. Директор підприємства Микола Краснєєв поінформував про роботу, плани, проблеми і шляхи їх вирішення. За його словами державне підприємство „Бершадське лісове господарство” взяло за правило: „Створити набагато більше нових насаджень по площі, ніж зрубати стиглого лісу”. Тому на Бершадщині збільшуються „легені планети” на 25-30 га. щорічно. Дотримуючись послідовності і цілеспрямованості при досягненні основного завдання у лісовому господарстві ДП „Бершадський лісгосп” щороку заготовляє біля дев’яти  тонн насіння лісо утворюючих шпилькових, листяних та чагарникових видів.

Щоб отримати стандартний посадковий матеріал для створення лісових культур, у розсадниках  доглядають сіянці на протязі одного,  двох  років, обладнали штучне крапельне зрошення, яке дає змогу уникнути ризику загибелі посівів та отримати якомога більше стандартного садивного матеріалу.

Щороку в лісорозсаднику вирощують більше 1 мільйона сіянців основних лісоутворюючих порід, біля 20 тисяч саджанців плодово-ягідних та інших видів, біля 40 тисяч штук новорічних ялинок.

Лісовідновлення та лісорозведення  відбувається за рахунок  дуба звичайного, який становить 80% від кількості посадкових місць, а ще груші звичайної або береки лікарської, горіха чорного, сосни звичайної, сосни кримської, дуба червоного, черешні, аличі, абрикоса звичайного, клена-явора.

Також Микола Володимирович розповів про мисливський напрям діяльності . Важливим завданням ведення мисливського господарства є збереження оптимальної кількості тварин і створення для них сприятливих умов. На даний час площа закріплених мисливських угідь складає 25462 га, в межах 4-х лісництв. Це різнотипні угіддя 17062 га лісових та 8400 га польових і водно-болотних. В угіддях підприємства мешкають такі види тварин як: кабан, козуля, борсук, куниця, лисиця, заєць-русак, тхір, білка. Для підгодівлі диких тварин в зимовий період на підприємстві заготовляється необхідна кількість сіна, коренеплодів, концентрованих кормів та гіллячкового корму. Викладка кормів проводиться в 53 годівницях та 43 підгодівельних майданчиках.

Головний пріоритет на майбутнє – збільшити вихід мисливської продукції з одного гектара угідь і забезпечити самоокупність мисливського господарства, створення вольєрів для розведення дичини найбільш раціональний підхід для вирішення цього завдання. На даний час господарство має вольєри напіввільного утримання диких мисливських тварин  площею 51,1 га для утримання дикого кабана  та вольєр площею 20 га для розведення та утримання оленя плямистого, було завезено 8 тварин, які вже дали молоде потомство – четверо оленят.

Лісове господарство потребує уваги, турботи, догляду, багато робіт проводиться лісівниками вручну, щоб з маленького жолудя виріс дуб-велетень минають десятки-сотні років.

ДП"Бершадський лісгоп" проводить активну інформаційно-просвітницьку роботу екологічного спрямування, щоб у лісі люди мали можливість відпочити, подихати свіжим повітрям та залишити цю красу в чистому первозданному стані облаштовуються місця для відпочинку.

Керівники району підсумовуючи візит відзначили , що  ДП «Бершадське лісове господарство» є одним із кращих підприємств району, його результати роботи неоцінені з точки зору екології та економіки району. Підприємство забезпечує сталий соціально-економічний розвиток району, наповнюючи бюджети, забезпечує достойну заробітну плату та соціальний захист своїх працівників. Розвиваючись, підприємство працює на добробут Бершадщини та України в цілому.