Купити ялинку на свята дешевше, ніж зрубати

Пон, 16/12/2019 - 10:15

За традицією головним атрибутом новорічно-різдвяних свят є ялинка. Але це дерево тішить тільки тоді, коли потрапляє до нашої оселі легально – придбано у відповідних місцях із спеціальним маркуванням.

Щороку лісівники Вінниччини вирощують тисячі вічнозелених дерев для потреб населення на спеціальних новорічних плантаціях чи на землях, непридатних для ведення лісового господарства. Такі деревця маркують спеціальними жовтими бирками або самоклейними етикетками, які містять індивідуальний номер для кожного дерева та відповідний йому штрих-код.

Але не  всі хочуть  купувати прикрасу Нового року. Дехто  намагається  самовільно добути  ялинку  або сосну в лісі, чим порушує діюче  законодавство.

Згідно з наказом №56 від 28.11.2019 року Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства, реалізація новорічних ялинок без  спеціального маркування заборонена!

Лісова охорона ДП «Бершадський лісгосп» спільно з представниками національної поліції та екологічної інспекції постійно проводять рейди та патрулюють ліси з метою  попередження та виявлення випадків  незаконних рубок  та нелегальної  реалізації  хвойних дерев.

Упіймані на гарячому лісопорушники за незаконну вирубку новорічних дерев мають сплатити двічі: за заподіяну шкоду лісу та адміністративний штраф. До того ж, розмір шкоди залежить від місця скоєння незаконної рубки та діаметра дерева у корі біля шийки кореня.

Розмір стягнень за заподіяну шкоду державі внаслідок самовільної рубки хвойних насаджень громадянами та посадовими особами становить 498,47 грн. за дерево діаметром до 10 см, 878,25 грн – діаметром 10,1 – 14 см.

Крім того, згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення незаконна вирубка дерев хвойних порід тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 510 до 680 грн. і на посадових осіб – від 1020 до 1530 грн.

Враховуючи те, що ціна ялинки висотою до 2 м трохи більше  ста гривень, купити її значно дешевше, ніж самовільно зрубати.

Закликаємо громадян не порушувати законодавство, адже через незаконну  вирубку  хвойних  дерев  в лісі шкода завдається  переважно молодим  насадженням, які  будуть  формувати  ліси  через десятки років. Обирайте ялинку відповідально з турботою про довкілля та майбутнє нашої країни!