Мітинг, присвячний Дню пам’яті та примирення

Втр, 10/05/2016 - 10:45

З метою вшанування пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв Другої світової війни, що стала найбільш кривавою в історії людства, задля вшанування подвигу Українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції 6 травня 2016 року о 15 годині біля Меморіалу Слави  відбувся мітинг-реквієм, присвячений Дню пам’яті та примирення.

Тут зібрались делегації трудових колективів, організацій, установ,  молодь та громадськість міста., представники духовенства та ЗМІ.   Участь у заході взяли голова районної ради Михайло Бурлака, голова райдержадміністрації Іван Стефанцов, заступник бершадського міського голови Володимир Менюк.

Ведучий пам’ятного дійства розповів присутнім про трагічні події Другої світової війни, згадали бершадчани  земляків, які боронили свою країну від нацистських окупантів, й тих, хто сьогодні береже наш мир та спокій, хто виконує свій військовий та громадянський обов’язок на Сході країни. Учасники заходу схилили голови перед світлою пам'яттю усіх, хто віддав своє життя за рідний край, вшанували хвилиною мовчання загиблих у Другій світовій війні, під час революції Гідності та АТО.
    Голова районної ради Михайло Бурлака у  своєму зверненні відзначив наступне: «На жаль з кожним роком серед нас все менше тих, хто у воєнні роки наближав День Перемоги над нацизмом, але про них залишається пам’ять, яку ми маємо берегти, маємо пам’ятати – щоб перемагати».
    У цей день кожен з присутніх тримав у руках квіти,  а також мав важливий атрибут - знак «Мак пам’яті», офіційний символ вшанування жертв ІІ світової війни.
Атмосфера гіркоти та суму за жертвами війни, і, водночас, радості від Перемоги над нацизмом у далекому 1945 році та очікування якнайшвидшого встановлення миру на сході України, де сьогодні триває антитерористична операція, панували на пам’ятному заході. Цей день вкотре нагадав про те, що найдорожчими у світі є мир і свобода.