Михайло Бурлака: забезпечення якісною питною водою - одне з пріоритетних завдань, які ми ставимо перед собою

Втр, 22/05/2018 - 15:30

22 травня 2018 року в залі райдержадміністрації відбулось засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради. Засідання провів голова районної ради Михайло Бурлака за участю першого заступника голови райдержадміністрації Володимира Ольшевського.
      В роботі Координаційної ради взяли участь  члени Координаційної ради та запрошені: окремі керівники міжрайонних управлінь та структурних підрозділів РДА, орендарі водних об’єктів, заступник редактора районної газети та працівники виконавчого апарату районної ради.
     Перед початком розгляду питань порядку денного учасники засідання вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих, які відстоювали цілісність і суверенітет нашої держави.

Головною темою засідання було питання «Про стан забезпечення населення району якісною питною водою та хід виконання районної програми «Питна вода на 2012-2020 роки», затвердженої рішенням 13 сесії районної ради 6 скликання від 20.04.2012 року.
   З інформацією з даного  питання виступила Світлана Цимбалюк – начальник управління агропромислового та економічного розвитку РДА. Світлана Федорівна зазначила, що хоча  водопровідно-каналізаційне господарство району має достатню  кількість проблем, які потребують термінового вирішення та значних фінансових вкладень, за  період  дії  Програми  вдалось  досягти  певних результатів. Заходи районної програми забезпечення населення Бершадського району якісною водою здійснювались за рахунок  різних  джерел фінансування (коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, державного фонду регіонального розвитку, місцевих бюджетів та  спонсорських коштів.
     З повним текстом виступу можна ознайомитись за цим посиланням.

В обговореннях з даного питання взяв начальник ДП «Бершадьводоканал" Олександр Горбенко. Олександр Павлович розповів присутнім, що основною проблемою в галузі є вік водопровідних мереж, деякі з низ будувалися ще в 60-х роках минулого століття. Ще однією проблемою є втрата води в мережах. Виходом із даної ситуації керівник підприємства вбачає в необхідності виносу лічильників на воду в місця вільного доступу для контролерів.
    Поряд з цим для здешевлення собівартості води для населення, підприємством закупляються насоси іноземного виробництва, що дає в свою чергу  економію електроенергії майже вдвічі.
    Також з метою недопущення штрафних санкцій за несанкціонований відбір води керівництвом місцевого водоканалу ведеться робота по отриманню дозвільної ліцензії на використання надр.
    Власним досвідом капітального ремонту існуючого водогону та будівництво свердловини поділився Голдашівський сільський голова Юрій Осієвський. Юрій Петрович розповів, що загальна вартість робіт складає 750,7 тис.грн. З них 368,6 тис.грн. субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, решта 382,1 тис.грн. – кошти Голдашівської сільської ради.
     В  результаті  реалізації проекту здійснено заміну труб старого водогону, встановлено лічильники, індивідуальні вводи до споживачів, побудовано артезіанську свердловину глибиною 110 м потужністю 7 м. куб. із відповідним обладнанням.
    Якісним водопостачанням забезпечено Голдашівську ЗОШ І-ІІ ступенів, ДНЗ «Малятко», КП «Молочай» та 56 приватних домогосподарств.
    Секретар Великокиріївської сільської ради Галина Подолян також прийняла в обговоренні даного питання. Галина Василівна довела   до відома членів Координаційної ради, що завдяки підтримці народного депутата Миколи Кучера, з державного бюджету виділена субвенція в сумі 205 тис. грн. З районного бюджету надійшло майже 38 тис. грн., та з сільського 40 тис. грн., ще кошти партнерів та громади в сумі близько 50 тис. грн. Завдячуючи спільним зусиллям Велика Киріївка має артезіанську свердловину та підвідні водогони до школи та садочка.
    На запитання присутніх відповідали: Оксана Тартачна - начальник відділу освіти РДА, Олександр Салганік - провідний інженер відділу водних ресурсів Тульчинського МУВГ та Юлія Покотило -  начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродживслужби у Бершадському районі. Зокрема Юлія Олександрівна акцентувала увагу сільських голів на необхідності паспортизації громадських криниць.
    Завершуючи роботу засідання Координаційної ради голова районної ради Михайло Бурлака вкотре підкреслив, що одне з пріоритетних завдань, які ми ставимо перед собою – не просто забезпечити населення водою, а якісною питною водою, яка відповідає усім науково обґрунтованим нормативам питного водопостачання. Адже у всі часи саме вода була головною складовою людського здоров’я.

За підсумками проведеного засідання Координаційною радою прийнято відповідне рішення з питань порядку денного, де визначено завдання по усуненню проблемних питань.
    Ознайомитись з рішеннями Координаційної ради можна за цим посиланням.