На Бершадщині експонується виставка "100 років боротьби. Українська революція 1917-1921"

Птн, 22/06/2018 - 15:45

Голова районної ради Михайло Бурлака, перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Ольшевський та заступник міського голови Віталій Синявський оглянули виставку «100 років боротьби. Українська революція 1917-1921», яка експонується у приміщенні районного Будинку культури в оглядовій залі  представлені інформаційні стенди щодо подій Української революції. Зокрема, детально  розглянуті етапи революції 1917-1921 рр.   Українська революція поділялася на три етапи: 1) березень 1917- квітень 1918 років – це організація діяльності Української Центральної ради та її Універсалу, 2) квітень 1917 – грудень 1917 року – проголошення генерала П. Скоропадського гетьманом України – доба Гетьманату, 3) квітень 1918 – листопад 1921 років – встановлення влади Директорії УНР.

Про героїчне минуле українських звитяжців, які боролися за незалежність України з більшовиками та білогвардійцями бершадчани можуть ознайомитись відвідавши виставку. Виставка складається з 21 банеру та демонструє історії провідників революційного руху, детально висвітлює різні аспекти творення Української державності того періоду.  У підготовці виставки використано більш ніж 250 унікальних документів та фотографій.
     Інформаційно-просвітницькі стенди розповідають про події Української революції 1917-1921 років – процеси державного будівництва, творення української політичної нації, народження української науки, освіти, культури та духовності. Багато уваги приділяється лідерам        Української революції – Михайлу Грушевському, Володимиру Винниченку, Симону Петлюрі, Павлу Скоропадському та ін., які розробляли її ідеологію та вели за собою народ.
    Одним із досягнень Української революції було проголошення Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки та їх об’єднання у січні 1918 році в єдину Соборну Державу, що увійшло в історії як День Соборності. Україна поступово повертає собі державотворчу спадщину, якої так необачно зреклася чверть століття тому.
    Завдання цієї виставки – нагадати, про події столітньої давнини , які заклали початок ключових державних інституцій.  Важливо знати не лише про спадщину Української революції 1917-1921 років, але й про її жорстокі уроки. Їхня актуальність загострюється тим, що Україна нині, як і тоді, протистоїть російській агресії.
     Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку, яка буде працювати щодня з 18 по 29 червня 2018 року, крім суботи та неділі, з 9.00 до 17.00.