На Бершадщині проведено військово-патріотичну гру “Джура”

Пон, 13/05/2019 - 08:45

На стадіоні "Колос" м. Бершадь відкрито районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”), в якій взяли участь команди  загальноосвітніх шкіл району. Метою змагань є реалізація завдань дитячо-юнацької, військово-спортивної патріотичної гри Українського козацтва "Сокіл" ("Джура") щодо поширення військово-спортивного та національно-патріотичного виховання серед української молоді на основі козацьких традицій.

Україна нині потребує свідомих, вихованих молодих громадян, сильних як духовно, так і фізично. Тому програмою змагань передбачено перевірку вмінь зі стройової, тактичної, туристичної підготовки, основ захисту життя, знань з історії українського війська.
        В урочистому відкритті військово-патріотичної гри взяли участь голова Бершадської райдержадміністрації Іван Стефанцов, голова районної ради Михайло Бурлака, заступник міського голови Віталій Синявський,  учасники бойових дій на сході України, педагоги та учні Бершадського району.
       Право розпочати урочисте шикування надано переможцю районного етапу військово-патріотичної гри  "Сокіл" ("Джура") 2019 року рою  «Війтівчата» Війтівської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів.
       Очільники району привітали учасників змагань та керівників команд, які пропагують патріотичне виховання учнівської молоді, побажали усім успіхів, наснаги, оптимізму, гарних результатів та мирного неба над головою. Вони подякували керівникам навчальних закладів за активну життєву позицію у вихованні підростаючого покоління в дусі патріотизму.

«Ви молоді, повні енергії, наснаги і мрій. Саме вам творити майбутнє нашої країни і саме від вас залежить, яким воно буде. Я впевнений, що ви ростете справжніми патріотами, достойними нащадками славного українського козацтва. Переможним духом наповнені команди, які сьогодні приїхали позмагатися в справжній козацькій грі. Тож, бажаю усім гарних стартів», - наголосив голова Іван Стефанцов.

Звертаючись до присутніх на відкритті, голова районної ради Михайло Бурлака наголосив, що беручи участь у грі, юні патріоти загартовуються не лише фізично, а й морально, що знадобиться у подальшому житті та служінні Україні. Побажав учасникам наснаги у проходженні випробувань,  а головне – знаходження нових однодумців, товаришів по духу – друзів.

З напутніми словами для учасників змагань звернулися військовий комісар Бершадського районного військового комісаріату, майор Микола Гелюта, голова «Спілки учасників АТО Бершадського району» Олег Клітинський та начальник відділу освіти, фізичної культури і спорту Оксана Тартачна.
         Після привітання, урочистим маршем, під оплески присутніх, пройшов Рій Героїв сьогодення- учасників АТО, яких молодші школярі вітали квітами.
   Всі учасники та вболівальники гри отримали багато позитивних емоцій , адже мета таких  змагань  –  виховання у юнаків та дівчат почуття патріотизму, національної гордості, самосвідомості та здорового способу життя. А ще  підтримка звичаїв і традицій українського козацтва та народної культурної спадщини України.