На Бершадщині відбулося Всеукраїнське мистецьке свято «Співець Подільського краю», присвяченого 120 -й річниці з дня народження Р.А.Скалецького

Птн, 29/11/2019 - 15:30

27 листопада 2019 р  в приміщенні Бершадського районного будинку культури  відбулося  Всеукраїнське  мистецьке свято «Співець  Подільського  краю», з нагоди 120 -ї річниці з  дня народження Р.А. Скалецького.

Всеукраїнське мистецьке свято розпочалося  мітингом – пам’яті біля  погруддя композитора, земляка, фольклориста, педагога, громадського діяча Р.Скалецького. Жителі  міста, організатори та гості мистецького свята поклали квіти до пам'ятника, а народний  аматорський хоровий  колектив ветеранів праці  міського будинку культури, керівник К. Мураховська  виконав  пісню «Поділля моє». Дійство  продовжилось  на  сцені районного будинку культури. Урочисто відкрили  Всеукраїнське мистецьке свято:

- голова Бершадської районної ради Михайло Бурлака;

- перший заступник голови Бершадської райдержадміністрації Володимир Ольшевський;

- заступник Бершадського міського голови Віталій  Синявський;

- заступник директора Вінницького обласного центру народної творчості Олена Назарець;

- начальник відділу культури і туризму Бершадської райдержадміністрації, заслужений працівник культури України Надія Герасимчук;

- внучата племінниця Р.А.Скалецького, автор книги «Подільський соловей» Лариса Натолочна.

Більше 20 вокально – хорових  колективів  представляли свою  майстерність на  мистецькому святі.  Розпочав програму Подільський  камерний  хор «Леонтович – капела»  Вінницької  обласної  філармонії ім. Леонтовича , художній керівник та  диригент, дипломант III Всеукраїнського конкурсу  хорових  диригентів Ольга Бабошина,,  жіночий вокальний ансамбль «Перлина» Вінницького коледжу культури і мистецтв імені М.Д.Леонтовича, жіночий вокальний ансамбль викладачів Бершадської дитячої музичної школи імені Р.А.Скалецького, народне аматорське чоловіче вокальне тріо Гайсинського районного будинку культури, народний аматорський вокальний ансамбль «З роси й води» Вінницького  районного будинку культури, народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Лебедонька» Липовецького районного будинку культури, чоловічий вокальний гурт «Зачаровані мисливці» Дмитрашківського сільського будинку культури, народне аматорське вокальне тріо «Візерунки» Гайворонського районного будинку культури Кіровоградської області, народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Козачка» Бершадського районного будинку культури у супроводі народних аматорських троїстих музик, народний аматорський фольклорний  ансамбль «Берегиня» Бирлівського СБК, народне аматорське жіноче вокальне тріо «Лілея» Хмільницького районного будинку культури, народний аматорський чоловічий вокальний гурт «Тростянецькі козаки» Тростянецького районного будинку культури, народний аматорський чоловічий вокальний ансамбль «Щедроспів» Гнатківського сільського будинку культури  Томашпільського району, народний  аматорський козацький хор «Будьмо!» з міста Балти Одеської області, народний аматорський вокальний ансамбль «Яворина» Соболівського сільського будинку культури Теплицького району, народна аматорська хорова капела імені Миколи Дмитровича Леонтовича Тульчинського районного будинку культури.

Завершили програму гості  свята, неперевершений колектив, хорова група заслуженого народного ансамблю пісні і танцю України « Дарничанка» м. Київ під керівництвом заслуженого працівника культури України , професора Київського Національного  університету і мистецтв Петра  Андрійчука.

Всім колективам та  учасникам  Всеукраїнського мистецького  свята було вручено  дипломи і сувеніри від управління культури і  мистецтв Вінницької облдержадміністрації, Вінницького обласного центру народної  творчості, Бершадської  райдержадміністрації та районної ради, а також  у знак  глибокої шани і поваги   вручено Бершадський  хліб - коровай колективам та  організаторам свята.

Немає сумніву, що мистецька спадщина Родіона Андрійовича Скалецького переживе ще не одне десятиліття і завжди буде тим джерелом, із якого черпатимуть натхнення нові покоління співаків.