На Бершадщині відбулися урочисті заходи з нагоди Дня Соборності України

Срд, 22/01/2020 - 16:15

   22 січня 2020 року в актовій залі Бершадської дитячої  музичної школи  ім.  Родіона Скалецького відбулися урочистості та святковий  концерт, присвячені Дню Соборності України.

   День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

   В ході урочистих заходів хвилиною мовчання вшанували борців за незалежність та соборність України в різні часи її історії. Учасники заходу переглянули тематичний фільм з історії українського державотворення.     

   Делегація від урочистого зібрання поклала квіти до Меморіалу загиблим у Другій світовій війні, пам’ятних знаків  Небесній сотні, Герою України Юрію Коваленку, солдату-добровольцю Вячеславу Дремлюху, воїнам-афганцям, банеру Героям Бершадщини та меморіальних дошок земляків загиблих на Сході України.

   В заходах взяли участь заступник голови районної ради Сергій Пересунько та заступник міського голови Віталій Синявський.

   Сергій Васильович привітав усіх жителів Бершадщини з Днем Соборності України. Побажав міцного здоров'я, миру, злагоди, благополуччя, віри у гідне майбутнє рідного краю та України.

   З нагоди Дня Соборності України, Почесною грамотою облдержадміністрації та обласної ради відзначено голову Шляхівської ОТГ Ніну Кравець.

   Також за вагомий внесок у справу консолідації українського суспільства, розбудову демократичної правової держави Почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради нагороджено Герасима Печеного- учасника бойових дій на Сході України, Валентину Даніленко – головного спеціаліста командування Бершадського районного комісаріату, Тетяну Дзюбенко - Сумівського сільського голову, Галину Клітченко - учительку історії та географії Дяківської загальноосвітньої школи І-ІІ ст., Ніну Сидоренко - провідного бібліотекаря читального залу Бершадської центральної районної бібліотеки. За високі досягнення у навчанні, перемоги у конкурсах з української мови та літератури ім. Петра Яцика і Тараса Шевченка, Почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради нагороджено ученицю опорного закладу «Шляхівська загальноосвітня школа І-ІІІ ст ім. Григорія Кузика», переможницю ІІ етапу Міжнародних мовно-літературних конкурсів Анну Горовенко та ученицю Бершадської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст №3, президента школи, призера та переможницю конкурсів з української мови та літератури Альону Зеленецьку.

   Продовженням урочистих заходів став зворушливий патріотичний концерт. Під час якого піднесено і зворушливо читав поезію Тараса Шевченка заслужений працівник освіти Микола Джужук, а у виконанні творчих колективів   та вокалістів Бершадщини прозвучали патріотичні пісні.