На Бершадщині відбувся фестиваль народної творчості «Різдвяне диво»

Пон, 13/01/2020 - 14:30

Яскравим, колоритним, емоційним видався цьогорічний фестиваль народної творчості «Різдвяне диво» на Бершадщині. Найдзвичайне і унікальне  багатство українського народу пісенне фольклорне мистецтво заполонило центральну площу міста Бершадь.

12 січня 2020 року участь у фестивалі взяли щонайменше чотири покоління бершадчан від найменшого до наймудрішого. І всіх тут об’єднала духовна спадщина наших пращурів: колядки, щедрівки,  пісні, новорічні і різдвяні віншування та народні  танці.    У Бершадь  з’їхалися колядники і щедрувальники з усього району, які подарували учасникам фестивалю щире різдвяне дійство.

У фестивалі взяли участь голова районної ради Михайло Бурлака, перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Ольшевський, міський голова Михайло Кольченко.   Вітаючи присутніх на народному фестивалі «Різдвяне диво», керівники району та міста відзначили неповторність фольклорної спадщини Бершадщини, яка з року в рік все потужніше про себе заявляє, відроджуючи національні, українські звичаї, що показують  справжню красу нашого народу. Завдяки таким фестивалям ми навчаємо своїх дітей, онуків цінувати  національні традиції. Цінувати так як мир, як життя, як здоров’я .

Різдвяними колядками та щедрівками віншували присутніх кращі фольклорні колективи територіальних громад району, щоб дзвінкими колядками, щедрівками привітати бершадців з різдвяними святами.

Український  колорит  та святкову атмосферу відчув кожен, хто прийшов на Центральну площу міста послухати колядки та щедрівки. Усіх об’єднала чутлива, емоційна, надзвичайна, українська колядка: від старовинної, автентичної, якій далеко за 100 років  - до сучасної. 26 виступів змінювали один одного і разом створили прекрасне театралізоване музично-пісенне дійство, що спонукає до почуття гордості за українську культуру, за кожне село, яке свято береже наше неоціненне надбання через роки, передаючи із покоління в покоління  неповторні колядки і щедрівки, примножуючи їх сучасними. І жодного разу не повторилась одна і таж колядка чи щедрівка, а кожен колектив вражав високою виконавською майстерністю, розмаїттям костюмів та вишуканістю різдвяної зірки свого села.

Працівники  районного краєзнавчого музею,  оформили чудові новорічно-різдвяні фотозони.

Подяками  за збереження та популяризацію культурної  спадщини українського народу, участь у районному   фестивалі   «Різдвяне диво»  нагороджено усіх  учасників свята.

А на завершення всі разом заколядували, щоб летіла над світом українська коляда, щоб у нашій Україні таки «Нова радість стала», наступив мир, злагода, порозуміння і благополуччя. А українці мали можливість любуватися невичерпним джерелом талантів народної творчості.