На Бершадщині відбувся обласний фестиваль родинної творчості «Українська родина –душі берегиня»

Пон, 13/05/2019 - 13:15

Вітаючи учасників та гостей фестивалю на гостинній бершадській  землі, бершадчани започаткували прекрасне свято музики,  пісні, вишиванки, писанкарства, витинанки, лозоплетіння, живопису, українського етносу, української культури, а найголовніше української родини.

Символічно, що фестиваль родинної творчості відбувся у День матері – берегині роду людського. Для кожного в житті мама відіграє ключову роль. Слово мати - це найголовніше слово у кожної дитини не зважаючи на її вік.

У фестивалі взяли участь начальник управління культури та мистецтв облдержадміністрації, народний артист України Станіслав Городинський, голова районної ради Михайло Бурлака, перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Ольшевський, провідний  методист з  фольклору Вінницького  обласного центру народної творчості Тетяна  Гарболінська.

Під час фестивалю діяли виставки, які презентували кращі творчі  родинні  колективи майстрів народної  творчості та декоративно-прикладного  мистецтва  Вінниччини.

Вітаючи учасників фестивалю начальник  управління культури і мистецтв облдержадміністрації Станіслав Городинський відзначив особливість нинішнього фестивалю, адже родина - це найголовніше місце у житті кожного,  у родині панує своя енергетика, своя аура, свій зв'язок поколінь. А якщо це творча родина – це оберіг фольклору, етносу, українського мистецтва і генетичного коду українців. Станіслав Станіславович також привітав усіх матерів з Днем матері та побажав миру, здоров’я, материнського щастя кожній жінці України.

Звертаючись до присутніх голова районної ради Михайло Бурлака подякував  Станіславу Городинському, всім організаторам фестивалю, всім творчим колективам, які долучились до цієї особливої справи за професіоналізм, талант, та побажав бути найкращими носіями культури та мистецтва. Також Михайло Григорович зазначив: «Я сьогодні з вдячністю звертаюсь до усіх матерів з побажаннями здоров’я та довголіття. Глибоко переконаний в тому, що добро, людяність,  порядність, які виховуються у кожній родині  та з давніх-давен передаються з покоління в покоління, від наших матерів нашим дітям народжують пісню,  музику, вишиванку, писанку, народне мистецтво, а разом ось такий чудовий фестиваль родинної творчості, як сьогодні»

Перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Ольшевський привітав бершадчан та гостей району із відкриттям Першого обласного фестивалю родинної творчості, зазначивши, що основою  фестивалю є споконвічні цінності українського народу -  міцна, дружня, щира родина, повага до матері та батька, саме з  родини починається життя людини.  Завдяки родині міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу.

Учасникам та гостям фестивалю побажав міцного здоров'я, щастя, здійснення задумів і творчих злетів, нехай символ свята – Берегиня – служить надійним оберегом!

Перший обласний фестиваль родинної творчості «Українська родина – душі берегиня» відбувся за сприяння і підтримки покровителя культури, народного депутата України Миколи Кучера, покровителя культури , голови ТОВ «Прогрес» Олександра Кавуна, голови ТОВ «Удич» Миколи Баса та голови ТОВ «Промінь» Володимира Довгополюка.

Учасники фестивалю подарували присутнім яскравий, емоційний, вишуканий концерт, у вінку якого сплетися українська народна і сучасна пісня, звуки скрипки, ритми танцю і щира українська душа.  На завершення фестивалю  учасники та гості були нагороджені дипломами фестивалю і  отримали цінні подарунки від народного депутата України Миколи Кучера.

Фінальною родзинкою свята став виступ народного артиста України Станіслава Городинського. Пісня «Сім’я і родина» об’єднала на

сцені усіх учасників та гостей фестивалю і глядачів у залі. Бершадчани із вдячністю за допомогу в організації фестивалю, за особисту участь у святі вітали Станіслава Городинського запашним бершадським короваєм.

На згадку про фестиваль у Бершаді  залишилось родинне дерево «Моя Україна – велика родина». Учасники фестивалю вквітчали його

символічними птахами на яких написали побажання матерям, родинам, Бершадщині , Україні.  Нехай  родовід українського народу не

обривається, духовний світ не втрачається, а переходить у спадок, через культурний зв'язок  часів і  поколінь , через пам'ять народу.