На Бершадщині відбувся V регіональний форум «Кроки до розвитку громад»

Срд, 26/02/2020 - 08:30

25 лютого 2020 року у Бершаді відбувся У регіональний форум «Кроки до розвитку громад».  Головним завданням Форуму є стимулювання підготовки якісних проєктів розвитку територіальних громад місцевими радами із залученням спів фінансування місцевих підприємців, аграрних формувань, благодійних та громадських організацій.

В умовах обмежених фінансових ресурсів. основною задачею громад має бути пошук альтернативних шляхів фінансування, а саме – грантова діяльність.

Регіональний форум організовано ГО «Соціальний центр МХП»  за підтримки народного депутата України Миколи Кучера. У роботі форуму взяли участь народний депутат України Микола Кучер, голова районної ради Михайло Бурлака, перший заступник  голови райдержадміністрації Володимир Ольшевський.

Відкриваючи роботу форуму перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Ольшевський  зазначив, що Бершадщина минулого року з метою залучення додаткових коштів на соціально-економічний  розвиток територій  активно  долучилася  до  участі  у 16 обласному  конкурсі  проєктів розвитку територіальних громад. Підготовлено 57 проєктних  пропозицій. Переможцями  визнано  21 проєкт, з  них  5 по  екологічному  напрямку. 9 проєктів орієнтовані на капітальний  ремонт, реконструкцію чи будівництво об’єктів  освіти, 1 спортивної інфраструктури, 2 на  об’єкти культури, 3 на благоустрій паркової зони та  1 інфраструктурний  проєкт. Загальна вартість проєктів-переможців становить 6,08 млн. грн., в  тому  числі з фонду Конкурсу – 1,27 млн. грн., з місцевого бюджету – 3,35 млн. грн., залучено кошти спонсорів в сумі 1,4 млн. грн. В ІІІ районному конкурсі проєктів розвитку  територіальних громад  визнані  переможцями 17 проєктів.

Голова районної ради Михайло Бурлака зазначив, що за результатами реалізації проєктів обласного та районного конкурсів в громадах району здійснено роботи з реконструкції, капітального та поточного ремонтів об’єктів інфраструктури, закладів охорони здоров’я, освіти та спорту, культури, проведено благоустрій парків і зон відпочинку, впроваджено ряд енергозберігаючих заходів. За кожним із реалізованих проєктів,  за кожною названою цифрою – робота великої кількості людей, які професійно та самовіддано працюють на спільний результат.

І сьогодні є нагода подякувати Миколі Івановичу Кучеру, ГО "Соціальний центр МХП", Вінницькій обласній Асоціації органів місцевого самоврядування, керівникам та активу територіальних громад району, всім суб’єктам господарської та підприємницької діяльності, керівникам закладів бюджетної сфери та  громадським організаціям - партнерам за  постійне сприяння та можливість реалізувати наші плани у життя та досягати вагомих успіхів.

Виступаючи перед учасниками форуму народний депутат України Микола Кучер  звернув увагу, що  для того щоб максимально ефективно вирішувати проблеми територіальних громад необхідно шукати цікаві, креативні, неординарні шляхи. Зупинився на головних механізмах фінансування це державний фонд регіонального розвитку, фонд соціально-економічного розвитку та проектна діяльність. Серед яких написання проектів  та участь у конкурсах, грантах. програмах є найбільш доступним , особливо  для сільських громад.  Наша спільна робота вже  має свої результати, а її активізація та акумуляція зусиль і кращих практик  принесуть суттєве покращення матеріально - технічної бази закладів соціальної, культурної, освітньої, медичної галузей. Учасники форуму мали можливість поспілкуватися з Миколою Івановичем, задати запитання та отримати на них відповіді.

Керівник проєкту «Стала взаємодія громад із командою народних депутатів» Єлизавета Савчук акцентувала увагу на правовій основі діяльності народного депутата України та звернула увагу на важливість пошуку ідей та активізації населення територіальних громад.

«Розвиток проектної ідеї - від визначення проблем до моніторингу результатів»- тема виступу радника з питань місцевого і регіонального розвитку Юрія Войціцького.

Адміністратор обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад, консультант-експерт Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Іщук  зупинився на вимогах та особливостях підготовки проєктів на участь в ХУІІ обласному конкурсі проєктів розвитку територіальних громад Вінниччини.

По завершенню форуму  учасники мали можливість поспілкуватися, поділитися досвідом, подякувати спікерам за важливі поради та рекомендації, а громадській організації  «Соціальний центр МХП»  – за співфінансування та плідну співпрацю.