На сесії Бершадської районної ради заслухали звіт голови ради

Суб, 21/12/2019 - 09:45

    20 грудня в залі засідань  комунальної організації Бершадська РДЮСШ «Ровесник» відбулась чергова 31 сесія районної ради.
    У роботі цієї сесії взяли участь  депутати районної ради,  міський та сільські голови, керівники структурних підрозділів РДА, окремих структур та служб району, працівники районної ради, представники ЗМІ.
    Одним з основних питань порядку денного було озвучення головою районної ради Михайлом Бурлакою звіту за проведену роботу з грудня 2018 року по грудень 2019 року.
    За його словами, впродовж звітного періоду  відбулося 5 сесій районної ради, на яких вирішувалися питання районного значення, що виникали у процесі діяльності з врахуванням думки всіх депутатів. При цьому робота районної ради велася згідно із затвердженим Регламентом. Її повноваження реалізовувалися шляхом прийняття відповідних  рішень, яких за звітний період ухвалено 84.
   Як зазначив очільник району - основна діяльність районної ради в міжсесійний період полягає в роботі постійних комісій.
    Загалом в звітному періоді проведено 61 засідання постійних комісій районної ради, на яких розглянуто 158 питань.
    Михайло Григорович детально проаналізував діяльність кожної з шести постійних комісій.
    Постійні комісії районної ради провели значну роботу щодо розгляду відповідних питань. Саме вони займалися вивченням, попереднім розглядом та підготовкою, що належать до відання районної ради, для прийняття конкретних рішень, контролювали за їх виконанням.
    Також у своєму звіті голова районної ради відмітив, що налагоджено систематичний контроль за станом виконання ухвалених радою рішень. Зокрема, сьогодні на контролі постійних комісій знаходиться 48 програм. За звітний період 12 з них розглянуто в порядку контролю їх виконання. Знято з контролю 1 рішення сесій районної ради 6 скликання і 10 рішень сесій 7 скликання.
    Відзначено в звіті  голови районної ради і важливість тісної співпраці з міською та сільськими радами. Провідна роль у її налагодженні належить Координаційній раді з питань місцевого самоврядування при голові районної ради. За існуючої законодавчої бази у системі місцевого самоврядування - це чи не єдиний ключовий орган у забезпеченні зворотного зв’язку між районною радою та органами місцевого самоврядування базового рівня.
    Проведено чотири засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування, на яких розглядались актуальні питання життєдіяльності територіальних громад та заслуховувались хід виконання галузевих програм.
    Здійснювалась і така форма роботи, як робочі поїздки керівництва районної ради безпосередньо в територіальні громади. Такі поїздки є досить результативними, адже дають можливість побачити на власні очі їх життя, в якому стані знаходяться заклади освіти, медицини, культури. Проте мета таких поїздок - не лише ознайомлення із соціальною сферою того чи іншого села, але й вирішення проблемних питань територіальних громад.

.
    Під час свого звіту, Михайло Бурлака  проаналізував участь громад нашого району у 16 обласному конкурсі розвитку територіальних громад та III – му районному конкурсі.
    Основними і пріоритетними напрямками проектів є: освіта, охорона здоров’я, енергозбереження, галузь культури, водопостачання та економічні інновації. У рамках даного конкурсу громада отримує фінансові кошти для реалізації своїх ініціатив щодо здійснення ремонту закладів соціальної інфраструктури, заміни вікон в загальноосвітніх школах, дитячих садочках, встановлення дитячих майданчиків, освітлення вулиць та багато іншого.
    У 2019 році на 16-й обласний конкурс громадами району було подано 57 якісних проектів. Із них – 18 визнано переможцями, і це найкращий результат за всі роки участі в обласному конкурсі.
    Загальна сума складає 6 мільйонів 790 тисяч гривень. З них:  1 мільйон 632 тисячі гривень з обласного бюджету, 2 мільйони 312 тисяч гривень кошти учасників конкурсу, 1 мільйон 367 тисяч з районного бюджету та 1 мільйон 478 тисяч кошти організацій-партнерів.
    В цьому році був проведений ІІІ конкурс проектів і програм розвитку територіальних громад Бершадського району, переможцями якого визнано 17 сільських рад. Загальна сума коштів залучених з різних джерел фінансування складає 2 мільйони 300 тисяч гривень. З них – 988 тисяч з районного бюджету, 736 тисяч кошти міського, сільських бюджетів та 647 тисяч гривень кошти організацій-партнерів.
    Підсумовуючи свій звіт, Михайло Григорович окреслив основні питання, які першочергово потрібно вирішувати, а саме:
• Нарощування дохідної частини бюджетів через виконання планів соціально-економічного розвитку та розширення податкової бази по всіх територіях;
• Забезпечення належного інвестиційного середовища, всіляке стимулювання збільшення обсягів внутрішніх та зовнішніх інвестицій в основний капітал, інфраструктуру та соціальну сферу;
• Посилення інвестиційної складової в модернізації харчової промисловості;
• Детінізація грошових доходів населення та відповідне збільшення бази формування доходів місцевих бюджетів;
• Зменшення енергетичної залежності бюджетної сфери через механізми комплексного впровадження енергозберігаючих технологій;
• Поліпшення матеріально-технічної бази охорони здоров’я та забезпечення виконання заходів прийнятих програм щодо покращення стану здоров’я;
• Підвищення якості надання освіти та рівня її конкурентності;
• Контроль за ефективним управлінням майном спільної власності територіальних громад;
• Раціональне використання водних, природних рослинних ресурсів;
    Головним завданням органів місцевого самоврядування має стати соціальний захист населення та організація зайнятості населення. Для цього необхідно сприяти:
- розвитку малого підприємництва;
- створенню селянських господарств та кооперативів з виробництва та переробки сільгосппродукції;
- пошуку інвесторів для розміщення у селах невеликих підприємств з пошиття одягу, надання побутових послуг тощо;
- впровадженню альтернативних джерел теплопостачання та енергозбереження;
- належному виконанню прийнятих програм за основними напрямками їх реалізації.

   Заслухавши звіт голови районної ради про діяльність з грудня 2018 року по грудень 2019 року, депутати вирішили  взяти його до відома, за що проголосувало 25 народних обранців.