На Всеукраїнській нараді обговорювали питання щодо формування спроможних територіальних громад

Птн, 29/07/2016 - 15:45

29 липня, під головуванням заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслава Негоди в режимі зв’язку «Skype» відбулась Всеукраїнська селекторна нарада, де обговорювались питання об’єднання територіальних громад.

У регіональній студії Вінниччини перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко проінформував Міністерство щодо справ із доопрацювання та схвалення перспективного плану фомування територій громад краю.

За словами Андрія Гижка, протягом травня – червня в області активізовано роботу щодо проведення процесу добровільного об’єднання територіальних громад. Протягом цього періоду відбулись засідання обласної робочої групи із забезпечення відкритості та прозорості роботи під час внесення змін до перспективного плану формування територій громад області. В ході роботи розглянуто пропозиції районних державних адміністрацій та міст обласного значення щодо внесення змін до перспективного плану на предмет їх відповідності методиці формування спроможних територіальних громад.

«Згідно Перспективного плану, на території області передбачено створення 108 спроможних територіальних громад. Розпорядженнями Кабінету Міністрів України від 13 жовтня 2015 року №1076-р та від 23 грудня 2015 року № 1345-р у Вінницькій області погоджено формування територіальних громад в кількості 37 одиниць», - повідомив посадовець.

«Станом на 29 липня поточного року у Вінницькій області 88 (575 рад), з них 11 (35 громад) отримали позитивний висновок ОДА щодо проектів рішень про об’єднання, 9 (27 громад) прийняли спільні рішення про об’єднання. Зокрема, Росошанська сільська (Липовецький район), Вапнярська селищна, Іллінецька міська (Іллінецький район), Ковалівська сільська (Немирівський район), Дашівська сільська (Іллінецький район), Райгородська сільська (Немирівський район), Мельниківська сільська (Немирівський район), Сокиринецька сільська, Джулинська сільська (Бершадський район). Немирівська міська та Шпиківська селищна (Тульчинський район) отримали висновок для прийняття рішення», - повідомив посадовець.

За словами Андрія Гижка Центральна виборча комісія на 28 серпня призначила вибори у 2 ОТГ - Вапнярська селищна ОТГ та Іллінецька міська ОТГ.