Найкращий захист від кору – вакцинація

Птн, 08/02/2019 - 10:15

    Кір -  небезпечне вірусне захворювання. Вірус кору передається при кашлі, чханні чи  тісному контакті з хворим повітряно-крапельним шляхом. У перші 10 днів людина  не помічає, що інфікована.

    Далі зявляються гострі симптоми:  підвищенням температури до 39°С, головного болю,  кашлю, нежитя ,почервоніння очей. У цій стадії кір дуже небезпечний. Якщо інфікований буде контактувати із людьми без імунітету до вірусу,  або які ще не були вакциновані,  ймовірністю 90%  що вони захворіють. Наступні ознаки кору -  висини на шкірі, рясні та плямисті, які зявляються на обличчі, шиї, тулубі, кінцівках.Кір може спричинити  запалення середнього  вуха  (отит ),   дихальних шляхів ( бронхіт, пневмонію), діарею.

    У деяких випадках кір вражає головний мозок. 

    За 2-3 тижні хвороби  організм, зазвичай, перемагає інфекцію, але імунна система ослаблена. На її відновлення потрібно тижні та навіть місяці, протягом яких організм стає вразливим для інших інфекцій.

     Найкращий захист від кору – вакцинація.

     В Україні є  комплексна вакцина від кору,  паротиту і краснухи ( КПК). Вона безпечна,  ефективна,  доступна і забезпечує тривалий захист.  Дитина повинна отримати дві ін’єкції КПК  відповідно до календаря щеплень. Якщо з якихось причин вона не була вакцинована,  зверніться за  консультацією до лікаря.