Новації пенсійного забезпечення, монетизація субсидій та зміни на ринку електроенергії обговорили під час зустрічі у Ставках

Втр, 12/03/2019 - 09:15

В рамках проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань новацій у пенсійному забезпеченні, монетизації субсидій та впровадження першого етапу реформи на ринку електроенергії. Голова райдержадміністрації Іван Стефанцов, голова районної ради Михайло Бурлака відвідали Ставківську територіальну громаду, де відбулася зустріч з населенням.

Під час спілкування мешканці громади отримали детальні роз’яснення щодо монетизації субсидій, які надала начальник управління соціальної та молодіжної політики райдержадміністрації Людмила Гаврилишина. З березня 2019 року змінився механізм виплати житлових субсидій. Субсидію готівкою на оплату житлово-комунальних послуг буде виплачуватись:

-   пенсіонерам – Пенсійним фондом України разом з пенсією (виплата субсидії буде здійснена поштою або її буде зараховано на пенсійний банківський рахунок, за яким людина отримує пенсію);
-  особам, які не одержують пенсію, - АТ «Ощадбанк» шляхом виплати субсидії через банківський грошовий переказ (для цього необхідно після 12 березня 2019 року звернутись до будь-якого відділення ощадного банку з паспортом та ідентифікаційним номером). Після отримання субсидії готівкою споживач має самостійно здійснювати оплату послуг, оскільки при наявності простроченої заборгованості субсидію буде припинено.

Призначення та виплата субсидій на придбання твердого палива та скрапленого газу залишається без змін.

Тетяна Долайчук – начальник відділу з питань призначення пенсії Бершадського відділення Пенсійного фонду України у Вінницькій області поінформувала про зміни в пенсійному забезпеченні. З 1 березня відновлена індексація пенсій. відтепер вона відбуватиметься автоматично, відповідно до зростання заробітної плати і рівня інфляції.

Для пенсіонерів, які після призначення пенсії відпрацювали два роки, буде проведено автоматичний перерахунок пенсії з урахуванням додаткового страхового стажу. Якщо це буде вигідно для пенсіонера, перерахунок проведуть з урахуванням нинішнього розміру заробітної плати, що також збільшить розмір пенсії. Для проведення такого перерахунку пенсіонеру не потрібно спеціально звертатися до Пенсійного фонду.

За дорученням Петра Порошенка з 1 березня запроваджують ще й додаткові виплати пенсіонерам. Тим, хто через низьку зарплату не отримають індексацію, але мають великий страховий стаж:

- понад 35 років для чоловіків;
- 30 років для жінок (вихід на пенсію після 2011 року);
- 25/20 років (вихід на пенсію до 2011 року).

Додаткова виплата складе 2400 гривень (її розділять на два транші: 1200 у березні та 1200 у квітні).

Питання впровадження першого етапу реформи на ринку електроенергії викликало активне обговорення, перші рахунки, отримані окремими споживачами електроенергії потребують додаткового з’ясування. Голова райдержадміністрації Іван Стефанцов поінформував, що з 2019 року дві компанії надають енергопослуги. Повноваження розподілені між оператором системи розподілу і компанією постачальником електроенергії. Енергетики ще тільки почали впроваджувати нову систему, тому на жаль є випадки різних непорозумінь через збої в програмі, але всі порушені проблеми будуть розглянуті та розв’язані.

Спілкуючись з населенням Ставківської громади, керівники району відзначили, що сьогодні держава робить все для того щоб зміни на краще відчули у кожному найвіддаленішому селі, подякували за активність і роботу всім членам територіальної громади, та побажали подальшої конструктивної співпраці.