Обговорено перші результати впровадження Нової української школи на Бершадщині

Срд, 11/09/2019 - 11:30

Впровадження НУШ в Бершадському районі: здобутки та виклики обговорено під час наради в райдержадміністрації, яку провів перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Ольшевський, за участі заступника голови районної ради Сергія Пересунька.

Начальник відділу освіти, фізичної культури і спорту Оксана Тартачна поінформувала, що  основну увагу в освітньому процесі минулого навчального року було приділено втіленню в життя завдань та принципів Нової української школи. Програма НУШ розрахована на те, щоб знання й вміння були практично орієнтованими і могли застосовуватися у реальному житті. Це є основним задумом тих змін, які пропонуються. Акцент на вміннях застосовувати набуті знання на практиці.

Необхідні  цікаві та результативні форми роботи, які могли б полегшити роботу вчителя та покращити результативність впровадження реформи. Вперше було проведено районний педагогічний форум з теми «Впровадження принципів Нової української школи», де прийнято меморандум «Про партнерство заради розвитку освіти Бершадського району» і 2018/2019н.р. було проголошено «Роком освіти».

Перші кроки реформи, її результати розглянули на  брифінгу «Нова українська школа: акценти, напрями, рекомендації», де були обговорені ключові питання щодо підготовки педагогів до роботи в умовах Нової української школи, організації науково-методичного супроводу, стимулювання педагогів, активізації творчого пошуку, поширення педагогічного досвіду і можливості для професійного  та фахового зростання педагогів.

З метою вивчення  рівня організації умов навчання згідно  вимог Державного стандарту початкової освіти впровадження Концепції Нової української школи Департаментом освіти і науки 18 квітня 2019 року здійснено моніторинг у перших класах Бершадських  шкіл №1 та  №3, Війтівської  та Флоринської загальноосвітніх шкіл. Рівень реалізації основних завдань НУШ в районі визнано на достатньому рівні.

Для  висвітлення результатів впровадження освітньої реформи започатковано медіа-проект «Реформа освіти Бершадщини», в рамках якого на шпальтах газети «Бершадський край» щомісячно висвітлюється життя освітянської галузі.

За парти Нової української школи сіли 509 маленьких жителів Бершадського району, а це 35 повних класів. Відсутні повні класи у Ствківській, Кошаринецькій та Кидрасівській школах.

Другий рік поспіль НУШ отримує потужну фінансову підтримку держави. Відповідно до постанови Кабміну у 2019 році на потреби Нової української школи з державного бюджету виділено 1 млн. 479 тис. грн., з районного бюджету спів фінансування становить - 215 тис. грн.  Закуплено парти на суму 622,3 тис. грн. , ноутбуки на суму 512,8 тис.грн, також завершились торги на навчально - дидактичний матеріал на суму 401 тис.грн. також, сьогодні о 13,45, відбудеться аукціон на закупівлю фабрик друку на загальну суму 259 тис. грн.

З метою створення комфортних умов для перебування першачків в школах відділом освіти, адміністраціями закладів, педагогічними та батьківськими колективами спільно  до першовересня проведено  ремонти в усіх класних кімнатах майбутніх перших класів. Як результат класні кімнати затишні, сучасні, світлі. Вони обладнані антисколіозними, динамічними столами та стільцями. В кожному класі є сучасний ноутбук. Родзинкою початкової ланки є навчально-педагогічний проект «Інтелект України», який реалізується на базі Бершадської загальноосвітній  школі І – ІІІ ступенів № 3 вже третій рік поспіль.

Забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти – пріоритет розвитку району, тому серед ключових завдань є матеріально-технічне забезпечення шкіл, закупівля дидактичних матеріалів,  музичних інструментів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів , вчасне та якісне освоєння субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа».