ОБЛАСТЬ, ЯКА СТАЄ ПЕРСПЕКТИВНОЮ ДЛЯ ВИРОЩУВАННЯ ВИНОГРАДУ

Пон, 12/08/2019 - 14:45

Виноградарство є однією з найбільш прибуткових сфер агробізнесу, що за рівнем рентабельності не поступається таким поширеним культурам, як соняшник і соя. В зв’язку зі зміною кліматичних умов, перспективною областю для вирощування винограду стає Вінницька. Минулого року середня врожайність винограду на Вінниччині становила 3,96 т/га. Про це повідомив Департамент агропромислового розвитку та природних ресурсів Вінницької ОДА.

«Вінниччина стає перспективною в зв’язку з глобальними кліматичними змінами — підвищенням температур та зменшенням кількості опадів», — йдеться у повідомленні.

В Україні минулого року середня врожайність насаджень у плодоносному віці становила 1,27 т/га.

Як повідомили у Департаменті, за останні декілька років площа насаджень виноградників в усіх категоріях господарств Вінницької області суттєво не змінювалася. Проте цього року на Вінниччині планують збільшити насадження винограду.