Органи місцевого самоврядування мають представляти свої інтереси в судах самостійно: законодавча ініціатива Президента України Володимира Зеленського

Срд, 11/09/2019 - 10:30

   На розгляд Верховної Ради України внесено проект Закону про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії) (реєстр. № 1013 від 29.08.2019) Президентом України Володимиром Зеленським.

   Метою запропонованих законопроектом змін є забезпечення права кожного на отримання професійної правничої допомоги через скасування адвокатської монополії на надання такої допомоги.

   Зміни передбачають виключення положень згідно з якими виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді.  

   А саме відповідно до діючих на сьогодні положень Конституції України передбачається, що представництво органів державної влади та органів місцевого самоврядування в судах буде здійснюватися виключно прокурорами або адвокатами  з 1 січня    2020 року. 

   Тобто у разі ухвалення запропонованих змін Верховною Радою України, органи місцевого самоврядування продовжать здійснювати представництво своїх інтересів  у судах самостійсно та незалежно, у тому числі власними виконавчими апаратами.

   Це сприятиме врахуванню специфіки здійснення місцевого самоврядування при предстаництві інтересів в судах, забезпечення основоположного принципу місцевого самоврядування: самостійність та економії бюджетних ресурсів.