Основні підсумки виконання бюджету 2019 року

Втр, 24/12/2019 - 14:00

Основні показники виконання бюджету 2019 року розглянуто на підсумковій нараді у Бершадській райдержадміністрації, яку провів перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Ольшевський. В нараді взяли участь голова районної ради Михайло Бурлака, заступник міського голови Віталій Синявський, керівники  структурних підрозділів райдержадміністрації,  територіальних органів центральних міністерств та відомств, організацій та установ району.

З інформацією виступила начальник фінансового управління райдержадміністрації Людмила Мазур, яка сказала, що   план по власних і закріплених доходах бюджету району, з урахуванням змін, затверджений в сумі 167.077.699 грн.

Станом на 23 грудня 2019 фактично надійшло 171.219.314грн. Таким чином, понад план залучено 4.141.615грн., що складатиме вільний залишок бюджетних коштів на початок 2020 року та буде основним джерелом для збалансування районного бюджету в перші місяці року, коли поступлення доходів становитимуть незначні суми.

По районному бюджету на звітну дату план становить 91.599.695 грн., фактично надійшло 92.232.433 грн. Перевиконання складає  632.738грн. Слід зазначити, що протягом 2019 року районний бюджет тричі уточнявся на суму 3.748.867 грн.

Забезпечено виконання планових показників по доходах міського та сільських бюджетів.

Однак, зазначене досягнуто спільними зусиллями платників податків, податкового органу, виконавчих комітетів органів місцевого самоврядування та фінансового управління.

Найбільш проблемними при виконанні бюджетів базового рівня виявились Михайлівська, М’якохідська, Поташнянська та Яланецька сільські ради. Вжиті заходи (проведення секвестру, сплата податків, термін яких до 31.01.2020) дали можливість виконати дохідну частину бюджетів вищевказаних громад.

Видатки,в розрізі розпорядників бюджетних коштів районного бюджету, забезпечені асигнуваннями в повному обсязі, що забезпечить успішне завершення бюджетного ріку та не допустить будь-якої  заборгованості.

Слід зазначити, що в районі забезпечено підняття з 01.09.2019 року посадових окладів педагогічним працівникам усіх бюджетних закладів (крім загальноосвітніх шкіл) на 10%, надбавка за престижність праці виплачується в максимальному розмірі - 20%.

За рахунок коштів місцевих бюджетів продовжують працювати всі сільські заклади долікарської допомоги.

В 2019 році за рахунок коштів бюджетів базового рівня та інших джерел проведено капітальних видатків на загальну суму 50.173.897 грн.

Сьогодні можна сміливо заявити, що всі плани, які задекларовані на 2019 рік в частині фінансових ресурсів, виконані.   Прийняті бюджети на 2020 рік свідчать, що перед нами стоять важливі завдання.

Враховуючи, що залишки вільних бюджетних коштів на 01  січня 2020 року є незначні, насамперед, необхідно працювати над наповненням дохідної частини місцевих бюджетів, забезпеченням асигнуваннями всіх захищених видатків.

Такі сільські ради, як Кошаринецька, Поташнянська, Устянська, Війтівська, при прийнятті сільських бюджетів частково забезпечені видатками на заробітну плату та енергоносії.

Крім того, необхідний додатковий фінансовий ресурс на утримання фельдшерсько-акушерських пунктів, надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, на проведення спортивних, культурологічних  заходів, на співфінансування всіх проектів.

Потенціал фінансових і трудових ресурсів Бершадського району дає сподівання на успішний результат при виконанні бюджету на 2020 рік.

Підсумовуючи  розгляд даного питання, керівництвом району відзначено, що Бершадський район закінчує рік з позитивними показниками бюджету. Завдяки послідовній, системній роботі, професіоналізму ми справились із викликами у бюджетній сфері, забезпечили належний баланс між дохідною та видатковою частиною бюджету.  А найголовнішим підсумком року є розробка, підготовка до розгляду районного бюджету - 2020. І він прийнятий, завдяки підтримці депутатів районної ради.