Пенсійна реформа: подробиці та нюанси

Чтв, 12/10/2017 - 09:30

Про комплексні зміни в системі пенсійного забезпечення, які торкаються населення, велась мова 11 жовтня 2017 року під час  зустрічі працівників Бершадського відділення Пенсійного фонду України у Вінницькій області з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів центральних міністерств та відомств, організацій і установ району, органів місцевого самоврядування та Джулинської ОТГ щодо роз’яснення змін пенсійного законодавства. В зустрічі прийняв участь заступник голови районної ради Сергій Пересунько.

Із детальним аналізом та роз’ясненням суттєвих змін виступила  Світлана Клітченко, яка зазначила, що завдяки новоприйнятому Закону держава виправила певні неточності попереднього законодавства, нинішня  пенсійна реформа є більш справедливою.

Згідно вимог Закону розмір підвищення розраховано для кожного пенсіонера індивідуально залежно від показників заробітної плати та страхового стажу, отже розмір підвищення у всіх одержувачів пенсійних виплат різний.

Зазначені перерахунки в районі  проведено 18678 пенсіонерам, що складає майже 96% від загальної кількості пенсіонерів. Сума додаткових коштів на виплату пенсій складає 5,2 млн. грн. Середній розмір підвищення у нашому районі становить 280,30 грн. Виплата доплат до нового розміру пенсій, які обчислені внаслідок проведених перерахунків, буде проведена за додатковими відомостями  в найкоротші терміни

Даний Закон не передбачає підвищення пенсійного віку, але вводить вимоги до страхового стажу.   Також основними аспектами цього Закону є: скасування оподаткування пенсій, починаючи з 1 жовтня, ведення щорічної індексації пенсій, скасування частини  спеціальних пенсій, скасування права на призначення пенсії за вислугу років за винятком  військовослужбовців та співробітників силових органів.

Підводячи підсумки перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Ольшевський,  дав доручення максимально забезпечити інформування населення району про нововведення в пенсійному законодавстві через засоби масової інформації та офіційні веб-сайти, організувати та провести роз’яснювальні зустрічі в ОТГ та сільських радах. Оперативно та швидко доставити пенсіонерам перераховані та дораховані суми пенсійного забезпечення.

Відділ організаційної роботи інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації.