Представники влади взяли участь у відкритті пам'ятного знака загиблим жителям села Сумівки

Пон, 09/10/2017 - 16:15

9 жовтня 2017 року у с.Сумівці відбулося відкриття пам’ятного знака загиблим односельчанам, під час різних періодів історії. У заході взяли участь голова районної ради Михайло Бурлака, перший заступник голови райдержадміністрації  Володимир Ольшевський, голова СТОВ «Нива» Сергій Царюк, Сумівський сільський голова Тетяна Дзюбенко, депутат Вінницької обласної ради Володимир Зарічанський, депутат районної ради Микола Мазуренко, священнослужитель с.Сумівка та Кошаринці  Сава Кравчук, вчителі та учні Сумівської загальноосвітньої школи, жителі села.
    Розпочався захід привітанням сільського голови, яка коротко познайомила з історією  села, що було тричі спаленим: спочатку монголо – татарськими зайдами, потім царськими посіпаками у 1905 році, та армією Г.Котовського за визнання влади УНР та спротив грабіжницьким хлібозаготівлям, протидію встановленню радянської влади.
      Попередню назву "Красний  городок"село втратило ще після рук монголо – татар. Через деякий час - поступово відродилося та через великий смуток стало називатися Сумівкою.
     Тетяна Дзюбенко висловила щиру вдячність голові СТОВ «Нива» Сергію Царюка за сприяння у реалізації ідеї, адже вартість пам’ятного знака та виконаних  робіт становить  понад 100 тис. грн.. Щиру вдячність було висловлено вчительці Сумівської ЗОШ І - ІІІст., поетесі Валентині Царюк. Саме  рядки із її віршів про мальовниче село над Бугом викарбувані на підніжжі пам’ятного знака.
    Звертаючись до присутніх, Михайло Бурлака відмітив повагу жителів села до свого історичного минулого, та побажав подальших позитивних змін. Володимир Ольшевський зауважив, що історія сіл України містить багато чорних сторінок та "білих плям", які необхіднл вивчати та досліджувати саме сучасним поколінням.

До учасників заходів зверталися Сергій Царюк та директор школи Галина Гуз, депутат обласної ради Володимир Зарічанський. Учнями загальноосвітньої школи підготовлено історичні сторінки минулого та сьогодення села. Хвилиною мовчання вшанували загиблих односельчан, а це: всі жителі с Красний городок, 153 сумівчан, спалених за наказом Котовського, 88 померлих під час Голодомору, 23 сім'ї репресованих та висланих, 188 загиблих у роки Другої світової війни.
   Освячення пам’ятного знака здійснив протоієрей  Свято–Покровського храму та Храму Миколая Чудотворця с.Сумівка о.Сава. Всіх учасників заходу пригостили запашним Сумівським короваєм.
   На завершення заходу представниками влади та школярами поставлено квіти до пам’ятного знака.

Відділ організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації