Презентація виставки «Чорнобиль: трагедія, подвиг, застереження»

Пон, 16/12/2019 - 08:45

   13 грудня 2019 року, з метою вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, в районному краєзнавчому музеї для учасників мітингу зберігачем фондів музею Оксаною Притулою презентовано виставку «Чорнобиль: трагедія, подвиг, застереження». На виставці   представлені світлини наших земляків, учасників ліквідації аварії на ЧАЕС та інформація про аварію та її наслідки для майбутніх поколінь.

   Чорнобильська катастрофа – найбільша за всю історію ядерної енергетики. Масштаби лиха та важкість наслідків стали найтяжчими в історії нашої планети. Героїзм ліквідаторів врятував мільйони життів, врятував світ. Катастрофа вважається найбільшою, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.

   14 грудня Україна вшановує учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС .  День встановлено в Україні «…з метою гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС  …» згідно з Указом Президента України «Про День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» від 10 листопада 2006 р. № 945/2006. Відзначається він щорічно  саме 14 грудня у день закінчення будівництва саркофагу  над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС