Про соціальне забезпечення чорнобильців - за «круглим столом»

Чтв, 16/06/2016 - 11:30

На минулому тижні голова районної ради Михайло Бурлака у форматі «круглого столу» провів зустріч з керівниками відповідних служб, що опікуються проблемами громадян, постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. В зустрічі взяли участь начальник управління праці та соціального захисту населення Наталія Чорнобай,  начальник фінансового управління райдержадміністрації Людмила Мазур, головний лікар  КУ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Лілія Брикуля та завідуючий поліклінічним відділенням Бершадської ОЛІЛ Олексій Бомбела.

Розпочинаючи розмову, голова районної ради зауважив, що дана зустріч покликана, перш за все, проаналізувати  соціальний захист громадян, що мають статус учасника ліквідації аварії на ЧАЕС та визначити шляхи подальшої роботи.

Виступаючи з детальною інформацією щодо реалізації заходів на підтримку чорнобильців, начальник управління праці та соціального захисту населення Наталія Чорнобай відмітила, що фінансування усіх чорнобильських програм протягом останніх років щорічно збільшувалось. Так,  за минулий рік спрямовано з обласного та районного бюджетів по 28 тис. грн. на медичне обслуговування даної категорії населення.

Крім того, враховуючи актуальність проблеми медичного обслуговування, на забезпечення чорнобильців ліками в цьому році районна влада виділила додатково 16,9 тис. грн. Також на даний час цю категорію населення стовідсотково забезпечено зубопротезуванням та слухопротезуванням.

На зустрічі також піднімалось питання щодо забезпечення учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС санаторно-курортними путівками. Наталія Іванівна  пояснила, що відповідно до вимог законодавства до 15 жовтня особи, які бажають оздоровитись в наступному році подають до управління заяви та медичну довідку , в якій вказується необхідний профіль оздоровлення. Подається заявка на виділення коштів до Департаменту соціального захисту і через певний період часу заявник отримує путівку.

Підсумовуючи розмову, голова районної ради підкреслив, що й надалі пріоритетним завданням влади буде підтримка громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської аварії.