Проведено спільне засідання постійних комісій

Срд, 19/04/2017 - 17:00

19 квітня 2017 року в залі засідань районної ради під головуванням Пікули Івана Григоровича відбулось спільне засідання постійних комісій районної ради з питань бюджету та економічних реформ та освіти, культури, роботи з молоддю та духовного відродження .

В роботі комісій взяв участь голова районної ради Бурлака Михайло Григорович.

Першим питанням депутати розглянули проект рішення «Про звіт голови райдержадміністрації про здійснення районною державною адміністрацією делегованих їй районною радою повноважень». З даного питання інформував заступник голови районної державної адміністрації Валентин Русначенко.

Валентин Володимирович повідомив, що відповідно до ст. 44 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» райдержадміністрацією протягом звітного періоду проведена цілеспрямована робота, направлена на стабілізацію економіки Бершадщини та вирішення проблемних питань в усіх галузях господарського комплексу району.

Управліннями, відділами та службами райдержадміністрації протягом 2016 року підготовлено 25 програм, серед яких 5 – в галузі освіти, 4 – медицини, 3 – соціальному захисту населення, по 2 в галузі культури та місцевого самоврядування, по одній щодо профілактики злочинності, реконструкції, ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування, поліпшення техногенної та пожежної безпеки населених пунктів та об’єктів усіх форм власності, розвитку інфраструктури, залучення інвестицій та розвитку промислового потенціалу, поводження з твердими побутовими відходами, розвитку фізичної культури і спорту, військово-патріотичного виховання, енергозбереження.

Розробниками проектів програм забезпечується виконання рішень ради, довгострокові програми перебувають на контролі.

Виконання програмних показників заслуховувались на колегіях райдержадміністрації та сесіях районної ради.

Як зазначив доповідач, повна інформація щодо здійснення райдержадміністрацією делегованих їй районною радою повноважень буде надана на пленарному засіданні.

По другому питанню порядку денного комісії «Про програму розвитку малого та середнього підприємництва Бершадського району на 2017-2018 роки» інформувала Цимбалюк Світлана Федорівна – головний спеціаліст відділу економічного розвитку, житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації, яка зазначила, що основною метою Програми є спрямування дій місцевих органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування,  суб’єктів малого та середнього підприємництва, громадських об’єднань і спілок підприємців на створення сприятливих умов для активізації підприємницької діяльності та поліпшення інвестиційного клімату, забезпечення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва, підвищення його ролі у вирішенні завдань соціально-економічного розвитку району.

До районної ради поступив проект рішення «Про порядок та умови оплати праці педагогічних працівників Бершадської дитячої музичної школи ім..Р.А.Скалецького» , ініціатором та розробником якого є депутат районної ради  Крук Людмила Михайлівна.

Даним проектом рішення передбачається :  з 1 травня 2017 року підняти тарифні розряди педагогічним працівникам Бершадської дитячої музичної школи ім..Р.А.Скалецького.

Опрацювавши названий проект рішення та отримавши роз’яснення Міністерства освіти та науки України щодо збільшення посадових окладів педагогічних працівників закладів та установ освіти, що фінансуються за рахунок місцевих бюджетів, районна державна адміністрація напрацювала зміни та доповнення до даного проекту рішення, яким передбачається підвищити з 1 травня 2017 року тарифні розряди педагогічних працівників закладів та установ освіти, що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ та міста Бершадського району і фінансуються з районного бюджету згідно додатку.  До переліку закладів та установ освіти, працівникам яких підвищуються тарифні розряди входять : Бершадська дитяча музична школа ім..Р.А.Скалецького, Бершадський професійний ліцей, Бершадська станція юних техніків, Бершадська станція юних натуралістів, Будинок дитячої творчості, районний методичний кабінет.

Додано в проект рішення пункт: Рекомендувати міській та сільським радам , виходячи з фінансових можливостей місцевих бюджетів, прийняти рішення щодо підвищення тарифних розрядів педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів до 1 вересня 2017 року.

Присутні члени комісії підтримали запропоновані зміни та доповнення до рішення по даному питанню.

По наступних двох питаннях щодо внесення змін до рішення 8 сесії районної ради 7 скликання від 16.12.2016 року «Про районний бюджет на 2017 рік» (зі змінами) доповідала Мазур Людмила Йосипівна – начальник фінансового управління райдержадміністрації, яка детально аргументувала використання коштів, згідно розпоряджень голови райдержадміністрації, а також наступне виділення, перерозподіл коштів.

За підсумком розгляду всіх вищезгаданих питань депутати рекомендували їх на розгляд президії та чергового пленарного засідання районної ради.