ПРИНЦИПИ ДЕМОКРАТИЧНОГО ВРЯДУВАННЯ ТА ОСОБЛИВОСТІ МІСЦЕВОГО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ОБГОВОРИЛИ У ВІННИЦІ

Птн, 06/09/2019 - 09:45

Принципи демократичного врядування та особливості місцевого економічного розвитку в умовах децентралізації обговорювались 4 вересня в ході конференції, що відбулась в приміщенні Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Вінницької області.

В роботі конференції взяли участь голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, представники неурядових організацій, керівники окремих обласних управлінь тавідомств. Асоціація органів місцевого самоврядування також долучилася до обговорення важливої для життя громад тематики. Участь у заході взяв  керівник  Секретаріату ВОАОМС Віктор Вікалюк, перший заступник Керівника Секретаріату Репей Володимир,завідувач Центру організаційно – правової роботи, розвитку інвестиційної спроможності та використання внутрішніх ресурсів Світлана Буяльська  та інші працівники Асоціації.

Модератором заходу виступила директорка Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Вінницької області, кандидат історичних наук Тетяна Пашиніна.

У вітальному слові голова облдержадміністрації зазначив, що демократичне врядування – це врядування, яке забезпечує прозору систему державних фінансових операцій, сприяє приватному секторові економіки та характеризується відсутністю корупції. Тобто,  можна констатувати, що основою демократичного врядування є прозорість, яка дає можливість контролювати функціонування державних органів та не допускати зловживання владою.

–Демократичне врядування є важливою умовою сталого соціально-економічного розвитку  окремих територіальних громад і держави загалом. До прикладу, середньомісячна заробітна плата у Вінницькій області в липні склала 10 280 грн. Це шостий результат серед областей в Україні. Ще кілька років тому Вінниччина займала останні місця в цьому рейтингу. Зрозуміло, що це не випадковість, а обумовлено стимулюванням економічного розвитку з таких точок економічного зростання окремих територій як, до прикладу, м. Вінниця, м. Ладижин, м. Тульчин  м. Гнівань, м. Іллінці. На сьогодні це об’єднані громади. На жаль, ця тенденція не охопила решту територій Вінницької області, хоча вони мають значний потенціал для розвитку. Є такі райони, де немає ОТГ або лише одна, тому об’єктивно визріла необхідність завершення процесу децентралізації, зокрема і шляхом прийняття Закону України про адміністративно-територіальний устрій,  – зауважив Валерій Коровій.

Вітаючи учасників конференції, голова обласної Ради Анатолій Олійник закликав всіх присутніх до ділової розмови та практичних рекомендацій щодо визначеної теми і в першу чергу про вплив демократичного врядування на економіку. Він зазначив, що демократія не ідеальний інструмент врядування, але кращого людство за роки свого існування не винайшло.

– Демократія не ідеальний інструмент врядування, але кращого людство за роки свого існування не винайшло. Сила демократії полягає в тому, щоб чути один одного, щоб був порядок, адже демократія, це диктатура закону і диктатура більшості і, якщо більшість є – вона несе відповідальність за прийняті рішення, – мовив Анатолій Олійник підчас своєї вітальної промови.

За активну участь в діяльності Асоціації органів місцевого самоврядування, впровадження заходів по реалізації місцевого самоврядування та покращення соціально-економічного становища в своїй територіальній громаді кращих голів ОТГ Вінниччини нагороджено Почесними грамотами обласної державної адміністрації та обласної Ради. Так, грамотами відзначено роботу голови Брацлавської ОТГ Віталія Мазура, голови Дашівської ОТГ Сергія Тітаренка, голови Староприлуцької ОТГ Віктора Любченка, голови Шляхівської ОТГ Ніну Кравець, а також   голову Іванівської ОТГ Михайла Кулика, голову Якушинецької ОТГ Василя Романюка, голову Ситковецької ОТГ Віктора Михайленка.

Далі за програмою відбулися виступи учасників конференції та обговорення в рамках тем їх виступів. Роботу Асоціації органів місцевого самоврядування презентував перший заступник керівника Секретаріату Володимир Репей. Він ознайомив присутніх з основними напрямками роботи ВОАОМС, розповів про вже реалізовані проекти та описав ідеї і плани роботи ВОАОМС. Він зазначив, що Асоціація підтримує децентралізацію і готова допомагати громадам пройти цей нелегкий шлях змін разом.

Крім того, учасники конференції проаналізували стан децентралізаційних процесів у Вінницькій області, обговорили питання запровадження принципів доброго врядування в громади області, визначили чинники місцевого економічного розвитку в регіоні та сформували низку відповідних рекомендацій.