Питання подальшого функціонування Красносільського цукрового заводу обговорено на зборах

Срд, 16/05/2018 - 16:30

15 травня 2018 року у с. Красносілка в приміщенні клубу цукрового заводу відбулися збори,  у яких взяли участь голова районної ради Михайло Бурлака та голова Бершадської райдержадміністрації іван Стефанцов. Відкриваючи зібрання сільський голова Іван Пустовіт зазначив, що питання подальшого функціонування Красносільського цукрового заводу турбує усіх мешканців територіальної громади. Нинішній  власник підприємства Олег Валерійович  на сьогодні немає фінансової можливості та економічного підгрунтя для запуску цукрового заводу. Розглядаються питання реконструкції, є напрацювання щодо розміщення на території заводу сонячних панелей для виробництва електроенергії. Щоб задіяти потужності заводу розглядається можливість виробництва біоетанолу з патоки, опрацьовується досвід щодо виробництва біоетанолу з кукурудзи.  У разі успішної реалізації запланованих проектів колишнім працівникам цукрового заводу будуть запропоновані робочі місця.

Учасники зібрання - колишні працівники цукрозаводу: Віталій Запалий , Володимир Кучер, Антоніна Сичук, Анатолій Якимець висловлювали єдинне прохання - зберегти завод, не різати його, відновити колишню славу цукроварні, дати людям можливість працювати.

Голова райдержадміністрації Іван Стефанцов звертаючись до присутніх зазначив, що районна влада зацікавлена у тому, щоб підприємство працювало, щоб були робочі місця, наповнювався бюджет, а село розвивалося. Два роки назад ми вели із аграрниками Бершадщини конструктивний діалог, щодо збільшення площ посівів цукрових буряків для забезпечення сировиною цукрозаводу. Сьогодні потроху збільшуються площі цукрових буряків в районі, але їх недостатньо для забезпечення роботи на сезон цукроваріння. Я однозначно за збереження підприємства, питання реконструкції потребує вивчення, обгрунтування економічної доцільності та перспективності.

Голова районної ради Михайло Бурлака запропонував розглянути питання щодо використання тих площ, які є на підприємстві і його виробничих потужностей. Необхідно провести ретельну інвентаризацію земельних площ заводу - сонячні панелі це добре, але ж треба використовувати кожен квадратний метр землі, яка має працювати на підприємство, на громаду. Щодо перепрофілювання заводу - це питання потребує ретельного вивчення та аналізу, адже процес перепрофілювання важкий та ризикований. Краще  використати всі можливості та всі важелі впливу для збереження цукрового заводу.

Підсумовуючи роботу зборів сільський голова Іван Пустовіт висловив сподівання, що пропозиції будуть враховані власниками заводу, а ми і надалі будемо зустірчатися, обговорювати та рішення приймати спільно.