Питання встановлення оптимальних ставок земельного податку за лісові землі обговорено на нараді

Чтв, 13/09/2018 - 15:00

    Голова  райдержадміністрації Іван Стефанцов провів нараду  із сільськими головами, представниками лісового господарства, керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, за участю голови районної ради Михайла Бурлаки та заступника міського голови Віталія Синявського, на якій обговорено  останні зміни до Закону України від 10 липня 2018 року № 2497-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств» .
   Відповідно до внесених змін передбачається оподаткування земель лісогосподарського призначення. З інформацією виступив директор ДП "Бершадський лісгосп" Микола Краснєєв, який звернув увагу присутніх, що лісова галузь має свою специфіку, а саме: тривалий час вирощування продукції. Лісові насадження  потрібно охороняти, зберігати. Бюджет не дає коштів лісовій галузі на ведення довготривалих, багаторічних робіт (охорона, захист лісу, пожежі, шкідники і т.д). Також із збільшенням ставок оподаткування - ціна на ринку лісопродукції суттєво зміниться, адже на плечі лісогосподарських підприємств ляже додатковий податковий тягар.
    Від запровадження нового податку на лісові землі лісівники матимуть  подвійне податкове навантаження, адже встановлено, що податок за лісові землі справляється, як складова рентної плати. Новими змінами в законодавстві не враховано і те,  що лісові землі жодним чином не можна прирівнювати до земель сільськогосподарського призначення.
    Голова райдержадміністрації Іван Стефанцов зазначив, що питання оподаткування податком лісових земель є досить важливим, адже це додаткові надходження у місцеві бюджети. Але слід розуміти проблеми підприємств лісової галузі району, які наразі можуть збанкрутувати, тому ставки податку повинні бути помірковані. Нам потрібно передбачати можливі ризики. Адже, якщо зупиниться робота лісового господарства, зростуть ціни на деревину та дрова, якими на сьогодні забезпечуються усі навчальні та медичні заклади району. А ще ДП «Бершадський лісгосп»  є однією з бюджетоутворюючих галузей району.
    Голова районної ради Михайло Бурлака звернув увагу на те, що в районі багато лісових насаджень, які належать до  природно-заповідного фонду , тобто ці  лісові насадження  потребують охорони і захисту, при цьому користування їх обмежено та не може приносити прибуток підприємствам лісового господарства. У таких випадках доречно застосувати пільгу на оподаткування, так як ці землі не використовуються для отримання прибутків.
     За підсумками наради, органам місцевого самоврядування рекомендовано до кінця вересня місяця поточного року провести сесії сільських рад та  внести зміни до рішень про встановлення ставки земельного податку за лісові землі на 2018-2019 роки, керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 24 травня 2017 року № 483 «Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки».