Реалізовано ще один проект!

Втр, 23/01/2018 - 09:15

    Здобувши в 2017 році перемогу в ХІV-му обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад, Бершадська районна рада розпочала роботи по реалізації Проекту “Збережемо пам’ятку історії для майбутніх поколінь” по заміні старих дерев’яних вікон та дверей  в будівлі музею історії села Баланівка на нові енергозберігаючі. Необхідність проведення ремонту фасаду шляхом заміни вікон та дверей викликана декількома факторами. Зокрема, внаслідок фізичного зношення, дерев’яні конструктивні елементи віконних та дверних блоків набули передаварійного стану та не виконували в повному обсязі основних своїх функцій в частині забезпечення теплоізоляції. Загальний бюджет Проекту склав 465,2  тис. грн., з них: фонд конкурсу – 128,5 тис.  грн., кошти районного бюджету – 290,2 тис. грн., Баланівська сільська рада – 35 тис. грн., ГО “Соціальний центр МХП” – 10 тис. грн., Фермерське господарство “Вікторія МД” керівник – Микола Плахотний) – 0,5 тис. грн., Фермерське господарство “УРУМ-2012” (керівник – Сергій Форманюк) – 1 тис.  грн. Дякуємо партнерам за розуміння та фінансову підтримку.
    В ході втілення Проекту було проведено слідуючі заходи:
1. Створено робочу групу Проекту.
2. Проведено перше засідання робочу групу Проекту, де були розроблені чіткі заходи щодо організації заходів Проекту.
3. Узгоджено  план  дій із організаціями-партнерами  Проекту.
4. Укладено договори про надання послуг з підрядними організаціями на виконання робіт.
5. Здійснено  заміну старих дерев’яних 25 (двадцяти п’яти) вікон  та 4 (чотирьох) вхідних дверей на нові енергозберігаючі.
6. Висвітлення проведення енергозберігаючих робіт в Конкурсі в засобах масової інформації.
7. Прозвітовано про виконання Проекту.
8. Набутий досвід поширено серед територіальних громад району.
    Реалізація Проекту покращила умови температурно-вологісного режиму зберігання експонатів, поліпшила естетичний вигляд будівлі, налагодила діалог між місцевою владою, громадським активом та бізнесом, дала можливість ряду посадових осіб органу місцевого самоврядування та закладу бюджетної сфери отримати досвід у написанні проекту, участі в конкурсі та реалізації конкурсної пропозиції.
    За сприяння у реалізації Проекту висловлюємо вдячність районної ради Михайлу Бурлаці та голові райдержадміністрації Івану Стефанцову. Окрему подяку висловлюємо директору Бершадської Філії ПрАТ “Зернопродукт МХП”  Олексію Суховітруку за надану допомогу під час виконання монтажних робіт.
    Основним пріоритетом в  роботі музею в 2018 році при наявності коштів в місцевому бюджеті буде продовження робіт по реставрації та капітальному ремонту будівлі музею як пам’ятки архітектури відповідно до науково-проектної  документації. Також і надалі будемо намагатись залучати додаткові джерела фінансування шляхом участі у різних грантових програмах.

    Наталія  Коритна, завідуюча музею історії села Баланівка