Розширене засідання постійної комісії з питань освіти, культури, роботи з молоддю та духовного відродження

Птн, 08/06/2018 - 13:45

8 червня в залі засідань районної ради відбулося розширене засідання постійної комісії з питань освіти,  культури, роботи з молоддю та духовного відродження, де розглядались питання, які планується внести на розгляд 20 сесії районної ради.     У роботі комісії взяли участь перший заступник голови РДА Володимир Ольшевський, заступник голови районної ради Сергій Пересунько,  начальник організаційного відділу виконавчого апарату районної ради Людмила Матвієнко, начальник відділу освіти, фізичної культури та спорту Оксана Тартачна, окремі сільські голови та директори шкіл, педагогічні працівники, представники батьківських комітетів.
      Робота освітянської комісії розпочалась із обговорення проблеми утримання та належного функціонування шкіл з малою наповнюваністю класів. Присутні на засіданні комісії  учасники  заслухали інформацію начальника відділу освіти, фізичної культури та спорту райдержадміністрації Оксану Тартачну, яка доповіла присутнім,  що сьогодні питання реорганізації шкіл розглядається на рівні держави, відповідно, відділ освіти Бершадської  райдержадміністрації провівши моніторинг освітніх закладів району, відібрав заклади де сьогодні навчається найменша кількість дітей, адже керуючись Законом України «Про освіту» сьогодні наповнюваність одного класу має бути не менше 5 дітей. Тому відділом освіти були зроблені відповідні фінансові розрахунки по всіх школах, як висновок – найоптимальнішим варіантом зміни мережі навчальних закладів є такий: реорганізація двох  шкіл району: Березівської ЗОШ I-II ст. та  Кидрасівської ЗОШ I-II ст.
     Тож Оксана Михайлівна детально зупинилась та проаналізувала ситуацію по кожній школі окремо:  варіанти пропозицій щодо можливості подальшого працевлаштування вивільнених педагогічних працівників; план-графік підвезення учнів навчальних закладів, що планується реорганізувати  до опорних шкіл та додому, а також  потребу у відкритті груп продовженого дня в опорних закладах.
     По питанню реорганізації шкіл позиції  сільських голів, керівників навчальних закладів та ініціаторів внесення на сесію даних питань виявились протилежними. Очільники громад  відстоювали позицію залишити все без змін, аргументуючи поганими дорогами, віддаленістю окремих населених пунктів та думкою батьківського колективу, самих дітей і жителів громад.
     В результаті обговорень члени комісії своєю позицією не погодили рішення про реорганізацію шкіл с. Кидрасівка та Березівка.
     З-поміж інших депутати опрацювали ще  питання Про визначення кандидатур претендентів для призначення на посаду директора КУ "Бершадський інклюзивно - ресурсний центр" та директора Шляхівської ЗОШ – I-III ступенів ім. Кузика Г. Й. для внесення на розгляд пленарного засідання сесії районної ради. Одностайно члени постійної комісії прийняли рішення визначити кандидатуру Загарій Людмили Григорівни для призначення на посаду директора КУ "Бершадський інклюзивно - ресурсний центр" та кандидатуру Кравець Людмили Анатоліївни для призначення директора Шляхівської ЗОШ – I-III ступенів ім. Кузика Г. Й.

На завершення роботи комісії було озвучено й ухвалено ще проект рішення Про затвердження положення про конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти, що належать до об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Бершадського району.